Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kusý: Podmínky pro kvalitní přenos zajistíme

22 2004
Praha - Zbytečně nafouknutou mediální bublinou je podle předsedy organizačního výboru Zbyňka Kusého otázka postavení kamer v Sazka Areně při hokejovém šampionátu. "Vyřešili jsme všechny potíže a poradíme si i s tímhle," říká manažer. Problém je podle něj jediný: zbytečné osobní útoky šéfredaktora sportu Oty Černého.

Místa pro kamery budou, stejně jako platformy pro jejich zvednutí. V obraze by se tak televizním divákům během mistrovství světa neměli míhat pobíhající diváci nebo jejich paže, slavící gól.

"Vyřešíme to," slibuje šéf organizátorů hokejového šampionátu Zbyněk Kusý. Připravené má tři varianty. "Svaz každopádně vykoupí od Sazky lístky tak, aby byl zajištěn kvalitní přenos. Jde asi o osmadvacet míst. Pro svaz to ovšem znamená milionové náklady," tvrdí.

První možností je vyklizení sektoru pod stojany, aby diváci neclonili záběru hlavní kamery. Druhou variantou, která se zdá být nejpravděpodobnější, je zdvihnutí kamer na podstavcích a vykoupení sedadel nad nimi, ze kterých by přes televizní techniku nebylo vidět na led.

Třetí možnost naznačuje mluvčí provozovatele haly firmy Bestsport Jan Vala. "Fanoušci by se mohli vyměnit s klidnějšími diváky, kteří budou poučeni o tom, že sedí před kamerou a nemají chodit nebo mávat rukama během hry," uvedl.

Všichni ale unisono tvrdí, že televizi vyjdou během mistrovství světa maximálně vstříc. "Organizátoři jsou připraveni utratit pro ČT miliony. Už dva roky techničtí pracovníci Sazky a České televize spolupracují bez potíží," tvrdí Vala.

Podle organizátorů je problém jen ve zbytečných mediálních vyjádřeních šéfredaktora sportovní redakce ČT Oty Černého. "Pan Černý je neřízené torpédo!" prohlásil Kusý, jehož Černý napadl v televizním vystoupení.

"Celý problém se posunul do pozice osobních invektiv několika lidí. To v prostředí posledních příprav mistrovství světa nemá co dělat," řekl šéf organizačního výboru.

Přesto vykázal při tiskové konferenci ze sálu pracovníky České televize, kteří chtěli jeho vystoupení natáčet: "Promiňte, ale protože nemám možnost se vyjádřit živě jako pan Černý, nebudu pro televizi mluvit," řekl pracovníkům ČT.

Organizační výbor podle něj zasedá už dva roky, v posledních čtrnácti dnech každý den. "Pracovníci televize tam s námi úzce spolupracují, společně řešíme všechny problémy. Pana Černého jsem tam ale ani jednou neviděl," prohlásil Kusý. "Problém s televizí tu nebyl, dokud se do toho nevložil on."

V případě kolize televizních pracovníků s bezpečnostní agenturou při středeční instalaci podstavců pod kamery šlo prý jen o nedorozumění. "Já jsem chvíli předtím musel odejít pryč a muži z ochranky měli staré pokyny, proto vybídli techniky, aby platformy odstranili," vysvětluje Kusý -  Jak vidí problém Česká televize? Čtěte zde.

Pro mistrovství světa v Praze a Ostravě je akreditováno 250 pracovníků České televize. Hokejový svaz jim na vlastní náklady vytvořil místa pro kamery i přestávková studia v celkové ceně 1 400 000 korun. Generálkou televizního vysílání z turnaje bude už čtvrteční přímý přenos utkání Česko - Kanada.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze