Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kusý přišel na hokejovém svazu o všechny funkce

Zbyněk Kusý | foto: Luboš Lang

23 2008
Manažer pardubických hokejistů Zbyněk Kusý neprožil v sobotu šťastný den. Ačkoliv byl ještě před několika týdny hlavním kandidátem na post nového šéfa hokejového svazu, na sobotní konferenci přišel o všechny své dosavadní funkce.

Kusý tak už nebude prvním místopředsedou výkonného výboru hokejového svazu ani generálním manažerem reprezentace.

Kandidaturu na post předsedy, který nakonec získal generální manažer Plzně Tomáš Král, Kusý stáhnul už dříve.

"Neberu to jako nějakou osobní prohru. Byla to prostě soutěž a já v ní neuspěl. Na druhou stranu musím říct, že při volbách hrají vliv takové věci, o kterých často nemáte ani ponětí," řekl k neúspěšnému pokusu obsadit post předsedy Kusý.

Kusý končí i u reprezentace

Ten dopředu už také počítal s tím, že po dlouhých letech skončí i u národního mužstva. Jeho nástupcem bude zřejmě generální sekretář svazu Martin Urban.

"Jsem u nároďáku už čtrnáct roků a už jsem trochu unavený. V poslední době jsem měl kvůli častému létání i zdravotní problémy. Navíc v posledních dvou letech jsme na mistrovství světa nebyli úspěšní a určitě za to nesu odpovědnost i já," řekl Zbyněk Kusý.

Největším překvapením tak je, že se zkušený činovník nedostal ani do desetičlenného výkonného výboru. Nový šéf svazu Tomáš Král ho do něj ani nenavrhl.

Zbyněk Kusý tak zůstává generálním manažerem pardubického hokeje a je jasné, že na něj bude mít v příští sezoně více času než v posledních letech.

"Samozřejmě, že jsem mu zvolení přál, ale sobecky musím říct, že pro pardubický hokej je moc dobře, že tady zůstane. Byl by velký problém nahradit člověka, který dokáže naplnit klubovou pokladnu i získat kvalitní hráče," řekl pardubický zastupitel za ODS Jiří Razskazov, který s Kusým spolupracoval v představenstvu hokejového klubu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze