Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kvůli Armstrongovi jel Reichel metrem

31 2004
Praha - Cyklistická show přivábila z Litvínova do Prahy i hokejistu Roberta Reichla, trojnásobného kapitána mistrů světa. V letní přípravě toho na kole také hodně našlape, o to víc ho zajímalo včerejší pražské vystoupení Lance Armstronga. Věděl o něm už pár měsíců předem od svého kamaráda, jednoho z pořadatelů akce. Coby fanoušek cyklistiky a jejího amerického krále neváhal.

"Vždycky dost podrobně sleduju Tour de France a vidět Armstronga na vlastní oči se mi jen tak se nepoštěstí," řekl. "Je to fenomén, přál jsem mu, aby vyhrál pošesté."

Dopoledne ještě jednal o případném angažmá v litvínovském klubu se šéfem jeho hlavního sponzora. Odpoledne skočil do auta a vydal se do metropole.

Aby se vyhnul zácpám a zmatkům v samém centru, nechal své BMW na Florenci a na Václavské náměstí jej dopravilo metro.

"Tím už jsem dlouho nejel," poznamenal Reichel. Vystoupil do divokého lidského reje u sochy svatého Václava asi půl hodiny před začátkem závodu a pravil: "To je blázinec!"

Armstronga si velmi váží. Dokonce přečetl první část jeho životopisu. "Musel toho hodně přetrpět. A pak v časovce porazí všechny ostatní nejmíň o minutu. Fantazie!" žasne Reichel ještě teď nad výsledky posledního ročníku Tour.

Sám na silničním bicyklu často trénuje v kopcích za Litvínovem. "Ale Armstrongovi to přece jenom sviští trochu líp," řekl s úsměvem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze