Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kýhos a spol. lámali chomutovská srdce

Vladimír Kýhos | foto: Martin Adamec, MAFRA

18 2008
V Chomutově chtěli při zápase s Kometou "léčit bolavá srdíčka". Místo toho je brněnští hokejisté domácím fandům zlomili. Kometa včera vyhrála ostře sledovaný šlágr 3:2 a na chomutovském ledě uspěla za tři body vůbec poprvé. Potřebovala na to 22 pokusů.

Obzvlášť velkou radost z úspěchu musel mít Vladimír Kýhos. Trenér Komety ještě na začátku letošního roku vedl právě Chomutov, kde mu stále nedokázali odpustit jeho přesun do Brna.

Oficiální internetové stránky chomutovského klubu proto očekávaný střet dvou prvoligových titánů proměnily v souboj s trenérem Komety.

"Podle mě je to jen vizitka lidí, co tam jsou," prohlásil před utkáním Kýhos. "Jestli je ještě po tři čtvrtě roku zajímá jméno Kýhos, tak nevím, já se tomu musím smát."

Co se vlastně na chomutovských webových stránkách objevilo? Včerejší zápas s Kometou zde poutala hláška: "Přišel čas vyléčit bolavá srdíčka."

Je to zjevná ironická připomínka výroku Vladimíra Kýhose z loňské zimy, kdy v rozhovoru pro MF DNES prohlásil, že je chomutovský srdcař. Nedlouho poté ale střídačku severočeského týmu opustil a zamířil k jeho konkurentovi do Brna.

Chomutovské internetové stránky zmíněnou hlášku o "bolavých srdcích" doprovodily i dalším textem, kde mimo jiné vyzývaly doktory, aby přišli na stadion pomoct tento důležitý orgán vyléčit. "Jeden člověk to dobře okomentoval. Možná, že je dobře, že tam budou mít tolik doktorů, protože jestli vyhrajeme, tak těch infarktů může být hodně," pousmál se Kýhos.

Na jeho slova nakonec došlo. Kdo však čekal na nenávistné pokřiky, transparenty či posměšky proti Kýhosově srdcařství, přišel zbytečně.

Na zaplněném stadionu, kam přijela zhruba pětistovka fandů z Brna, sice panovala bouřlivá atmosféra, ale fanoušci se věnovali výhradně povzbuzování svých týmů. Ty předváděly špičkový hokej, po kterém se z výhry radovala Kometa.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze