Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kýhos: Chci Kometu naučit hrát nátlakově

Vladimír Kýhos na tréninku Komety Brno. | foto: Otto Ballon MiernyMF DNES

16 2008
Brno - Ještě v neděli mluvil potichu a unaveným hlasem, působil ustaraně. Včera však už hokejový trenér Vladimír Kýhos rozdával úsměvy, občas i zažertoval. Jedenapadesátiletý kouč po bouřlivém přesunu z Chomutova poprvé na tréninku rozdával pokyny hráčům brněnské Komety. A už dnes je od 18 hodin povede do domácího duelu s Ostravou.

Oddechl jste si, že už dramatický příběh vašeho přestupu skončil a jste konečně v Brně?
Tak určitě, to nikomu nepřidá. Je to taková špatná smíška pocitů, když se o vás takhle vyjadřují. Ale já jsem rád, že se to povedlo dotáhnout. Jsem rád, že jsem tady.

Mrzelo vás, že po tolika letech, co jste v Chomutově pracoval, na vás přes média dost nevybírám způsobem házel špínu?
Mrzelo, to vám můžu říct upřímně, že mrzelo. Asi jsou ti lidi tak ješitní, že jim vadí, že mě nevyhodili oni a že jsem šel sám. Jinak si to neumím vysvětlit. Já jsem s nima měl korektní vztahy a myslím si, že jsem až tak nic špatného neudělal. To tak v hokeji bývá. Pro mě nabídka z Brna byla výzva, navíc jednání s Liborem Zábranským (šéf Komety) a Jardou Medlíkem (manažer klubu) bylo rychlé, korektní a perfektní. Na všem jsme se hned dohodli, což oceňuji. Oni dva se hlavně zapříčinili o to, že jsem tady.

Máte za sebou první trénink, už znáte všechny hráče jménem?
(úsměv) Tak znám a neznám. Bylo to zatím hodně krátké.

Jak dlouho může trvat, než dobře poznáte tým? A než mu vnuknete první věci, které byste mu chtěl dát?
Já si myslím, že vždycky hodně záleží na inteligenci hráčů. A ti hráči, co tady jsou, jsou špičkoví a jsou to hlavně chytří hokejisti. Takže si myslím, že to až takový problém nebude. Do play-off máme ještě dost času.

Vám se s Chomutovem proti Kometě hodně dařilo. Na co jste svůj tým připravoval, když jste proti ní hrál?  V čem jste viděl její slabiny?
My jsme věděli a byli jsme za to trošku rádi, že Kometa nehrála nikdy nějakej nátlakový hokej. Hlavně tady doma, to si myslím, že je veliká chyba. Protože při takové podpoře diváků musí mít soupeř velký problémy. To pro nás bylo plus. Zase na druhou stranu my jsme hráli hokej, kde se hodně napadá, a soupeř pak udělá chyby.

Takže teď budete chtít naučit Kometu hrát nátlakově?
Určitě. Dneska už ten hokej, kde se hlavně brání, není aktuální. Dnes se musí hrát agresivní hokej.

Co dalšího chcete tým naučit?
To uvidíme. Já si teď ještě prohlédnu zápas v Jihlavě, abych věděl, kde ten mančaft tlačí pata, a pak uvidíme.

Už máte vybraného asistenta?
Asistenta mi bude dělat Vláďa Petrovka (Kýhosův dosavadní asistent v Chomutově). Od zítřka (dneška) by tady měl být.

Už ve středu hrajete první zápas. Dá se za tu dobu stihnout týmu naordinovat něco nového?
Málo. Ale něco tam chceme změnit, uvidíme, jak se to povede. Aby z toho zase nebyly zbytečný chyby.

Kometa nyní prohrála třikrát v řadě, je to znát na náladě v týmu?
Já si myslím, že atmosféra tam není špatná. Je tam klid, nevidím na klucích žádnou deku. Je pravda, že když jsme byli teď na ledě, tak je vidět, že jsou takoví tvrdí, ztuhlí, není tam taková dynamika, rychlost. Nevím, třeba to byl jen můj pocit a třeba byl špatný led. Opravdu těžko říct, protože po jednom tréninku se nedá poznat, co je a co není.

Blíží se konec přestupového termínu, máte vyhlédnuté nějaké posily?
Tak ono těch hráčů už teď moc není. My jsme se domluvili, že se ještě podíváme na soupisky mančaftů, které by přicházely v úvahu, že by nám nějaké hráče mohly pustit. Uvidíme, je na to ještě čtrnáct dní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze