Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kýhos: Chyběla nám jedna řada

6 2003
Chomutov - Nedosáhli sice na baráž ani finále jako nedávno, ale účastí v semifinále první ligy dokázali hokejisté Chomutova, že stále patří do nejužší špičky. V soutěži brali pomyslné bronzové medaile. Pozvedl je kouč Vladimír Kýhos, muž pro Chomutov stvořený, když na podzim vystřídal Vojtu. Smlouva mu platí i pro příští sezonu. "Musíme uznat, že v sérii s Jihlavou jsme byli horší," nic nezakrýval Kýhos po výsledku 0:3 na zápasy.

Nešlo sérii protáhnout aspoň o jeden zápas?
Určitě, ale nás vyčerpala bitva s Ústím a srazily nás také zdravotní problémy. Na řadu hráčů dolehla chřipka, nastupovali pod práškama. Jihlava ukázala velmi dobrou hru po taktické stránce. Žádný hezký hokej, ale účelný, výborná obrana, z brejků dovedli rozhodovat zápasy. Vyhráli zaslouženě.

Co vás teď čeká?
Nebudeme trénovat, jen odpočívat. Sezona byla dlouhá, hráči si to zaslouží. Dovolená bude do půlky dubna, pak si řekneme, co dál.

Jak zní vaše trenérské hodnocení uplynulé sezony?
Když jsem přišel, mužstvo bylo osmé deváté. Dostalo nový impuls do hry. Skončili jsme třetí, což není špatné. Sezonu můžeme považovat za úspěšnou. Lidé a třeba i vedení mohou cítit trochu zklamání, že jsme nepřešli přes Jihlavu, ale musíme být realisté. Prakticky nám chyběla jedna řada, velké problémy jsme měli hlavně s obranou. Škoda, že v závěru sezony jsme nemohli použít litvínovské Poživila a Lišku, dohody ale musíme respektovat. Obrana hrála v play-off katastrofálně, i nejzkušenější zklamali.

Jak se vám spolupracovalo s Vladimírem Petrovkou, který se stal vaším asistentem?
Dobře a budeme spolu i v příští sezoně. Přechod z hráče na trenéra, navíc ve stejném týmu, není jednoduchý. Naši hráči ho však respektovali už předtím, takže to zvládl.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze