Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kýhos odešel z Chomutova ve zlém, teď se vrací

Vladimír Kýhos | foto: Martin Adamec, MAFRA

16 2008
Staré rány se otevírají, vzpomínky na divoký rozchod s trenérem Kýhosem v hokejovém Chomutově ožívají. A na klubovém webu stojí originální výzva: "Přišel čas vyléčit bolavá chomutovská srdíčka. Lékaři i zvěrolékaři mají na pondělní utkání s Kometou Brno vstup zdarma."

Ano, ostře sledovaný magnet favoritů první ligy dostává dvojnásobný náboj. Bonusovou munici dodá první Kýhosův comeback na chomutovský stadion od jeho šokujícího lednového přesunu do Brna.

"Mám lechtání v podbřišku, vracím se poprvé, bude to zvláštní," připouští Vladimír Kýhos, s Kometou lídr soutěže. I chomutovský marketingový manažer David Dinda přiznává: "Jistý náboj to pro nás má. Není v tom ale potřeba hledat vyhrocenost, spíš zajímavost. Chceme hlavně ukázat, že máme na to měřit se s aktuální formou Komety."

Chomutov vs. Kýhos

(Trenér Vladimír Kýhos v devíti sezonách odkoučoval v Chomutově 427 zápasů, získal 254 výher, tým dovedl i do baráže o extraligu a držel ho dlouhodobě na špičce první ligy. Letos v půlce ledna, chvíli před vrcholem sezony, nečekaně oznámil svůj "přestup" do Brna.

Vysvětloval, že s ním už v Chomutově nepočítali, že si chystali nového trenéra, že mu klub nepřiváděl posily a že už ho práce neuspokojovala.

Chomutov reagoval, že Kýhosův proklamovaný patriotismus byl jen dobrý herecký výkon, že posily bojkotoval, že ho zajímají víc peníze než hokej. 

Podle klubové pozvánky se bude "chtít řada chomutovských fanoušků vypořádat s minulostí". Kýhos netuší, jak diváci zareagují. "Ale nic jsem jim neudělal a nevím, proč by měli být negativně naladění," uvažuje trenér Brna.

Dinda ujišťuje, že se přivítání neponese v nenávistném duchu. "Trenér Kýhos tady odváděl deset let výbornou práci, ale je jasné, že ty lednové události řadu lidí zamrzely," řekl manažer.

Ukřivděné se tehdy cítily obě strany. Vždyť po nedávné výhře Brna nad Chomutovem 4:1 Kýhos prohlásil: "Nepodávám ruku lidem, kteří mě pohanili. Budu to cítit do smrti, byl to nevděk."

S trenérem se na místo činu vrátí i útočník Kostourek, který za Kýhosem odešel po sezoně. "Doufám, že mě tam nevypískají, že vyhrajeme a že k tomu přispěju gólem. Ideální rozchod to nebyl, měl jsem rozepře s trenérem Pešoutem, to každý ví," ohlédl se Milan Kostourek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze