Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kysela: Vítkovice chtějí za Mikulíka dost peněz

Zlín - Ústí nad Labem: Roman Pšurný padá - Zlínský Roman Pšurný padá po souboji s jedním z ústeckých hráčů. | foto: Jan KarásekMF DNES

22 2008
Příchod hokejového útočníka Milana Mikulíka do týmu Ústeckých Lvů se komplikuje. "Vítkovice mají představu, že za něj dostanou dost peněz. Zatím jsme se nedohodli," přiznal Robert Kysela, ústecký generální manažer.

Sedmadvacetiletý hráč zůstává v přípravě s Ústím, do ní se naopak stále nezapojil Andrej Nedorost. "Asi u nás hrát nebude. Vyjádřil se, že chce jít do zahraničí, agent mu má něco sehnat. Je to takový zvláštní patron, teď netrénuje, ale odpočívá," podivuje se Kysela.

Jisté je, že ze sedmičky hráčů, jenž bývalý šéf David Šaffer poslal před posledním utkáním prohrané baráže s Mladou Boleslaví na dovolenou, nezůstane v Ústí brankář Petr Přikryl.

"Ostatní s námi trénují, řešíme s nimi smlouvy na příští rok." Další posily ještě Kysela hledá.´"Ale ne za každou cenu. Výhoda byla, že většina hráčů tady měla platné smlouvy. Teď řešíme jejich úpravy. Možná se s někým nedohodneme, ale hokejistů je už teď tady relativně dost."

Do mužstva prý skvěle zapadl Dušan Salfický, zatím největší posila, jíž nový šéf přivedl do Ústí. "Poctivě maká, vytváří dobré klima v týmu. Žádné úlevy nevyžaduje," chválí Kysela.

Ústecká příprava se letos obejde bez soustředění. "Dohodli jsme se trenérem Hořavou, že ho zrušíme. Bylo by zbytečně drahé. Raději jsme nakoupili sportovní náčiní, trenažery, cyklotrenažery, které budou hráči používat celou sezonu."

Jak se posilují konkurenti Ústí boji v extraligu, šéf zatím sleduje jen zpovzdálí. "Mám dost práce mým týmem, konkurentům se začneme věnovat asi až v září. Až uvidíme, jak hrají," dodal Kysela.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze