Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lahůdkou dalšího kola první hokejové ligy bude derby

Vrchlabí | foto: Anna Vavríková, MF DNES

26 2008
"S uzdravenými obránci zastavíme herní propad!" hlásí hokejisté Hradce. "My zase napravíme sobotní porážku a vrátíme se do bitvy o čelo tabulky," říkají Vrchlabští.

Jenže je více než jisté, že přání si dnes splní jen jeden prvoligový hokejový tým z regionu. Je tu totiž druhé letošní derby Hradec Králové versus Vrchlabí.

Další jistotou je, že po případné dnešní prohře by se v Hradci začalo skloňovat slovo krize. Jak by také ne, když mužstvo kouče Pavla Pazourka získalo v předchozích čtyř duelech pouze jeden bod za domácí porážku s Třebíčí v prodloužení.

"S tolik okleštěným kádrem jsme zkrátka na víc neměli," poukazuje na vleklé zdravotní potíže Pazourek, kterému dělají radost uzdravení obránci Filip s Táborským: "Nemají natrénováno, ale snad už je budu mít k dispozici."

I přes dvojici navrátilců si hradecký trenér uvědomuje, kdo bude v dnešním duelu favoritem: "Více se bude čekat od soupeře. Má hodně nabitý kádr a jistě se dá do pořádku po nečekané porážce s Chrudimí."

Právě domácí výbuch 1:4 považuje podkrkonošský tým a hlavně trenér Vladimír Jeřábek za největší vzpruhu. "Taková prohra u nás nemohla zůstat bez odezvy," říká vrchlabský vůdce. "Hráčům jsem vytýkal, že měli být daleko důraznější. Vrátit se k naší staré dobré hře musíme v Hradci," pokračuje Jeřábek, kterému budou dnes scházet jen obránci Wagehoffer a Koma.

Oba týmy se letos potkaly už dvakrát v přípravě, a proto je nabíledni, že soupeři se nemají čím překvapit. "Hodně bude záležet na tom, zda Vrchlabí posílí boleslavská dvojice Nouza, Eiselt," přemýšlí Pazourek. Jeřábek přitakává: "To jistě, ale to budu vědět až ráno před utkáním."

Oba trenéři připouštějí, že znají recept, jak v derby uspět, ale ani jeden z nich nechce být konkrétní. "To víte, že vím, jak na Hradec. Ale neprozradím - i soupeř čte noviny," směje se Jeřábek. "Vrchlabskou hru mám přečtenou, uvidíme, jestli něčím překvapí. Ale jsem si jistý, že to bude hezký zápas," dodává Pazourek.

Derby Hradec Králové - Vrchlabí začíná ve středu v 18 hodin.

Najdete na iDNES.czmobilní verze