Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lang a Kuba uspěli při arbitráži

14 2001
Praha - Další dva čeští hokejisté působící v NHL mají jasno o svém příjmu v nadcházející sezoně. Nezávislé arbitrážní řízení přiznalo českému útočníkovi Pittsburghu Robertu Langovi pro další ročník soutěže plat ve výši 2,9 milionu dolarů, mladý obránce Minnesoty Filip Kuba si v příštích dvou sezonách vydělá 1,51 milionu dolarů. V obou případech si čeští hráči poměrně značně polepšili.
Robert Lang prožil jednu z nejvydařenějších sezon v NHL, v níž nasbíral 80 bodů za 32 branek a 48 asistencí. Společně s krajanem Martinem Strakou a Rusem Kovaljovem vytvořili velmi úspěšný útok, a tak bylo jasné, že roční plat ve výši 1,1 milonu dolarů musí být minulostí.

Před Langem prošli arbitrážním řízením i další dva čeští hokejisté hající barvy Pittsburghu. Martin Straka by si měl během dvou let přijít na 7,2 milionu dolarů a Jan Hrdina siza stejné období vydělá 2,25 milionu.

Rovněž více než dvojnásobný plat bude mít napříště obráce Minnesoty Filip Kuba. Ten si z 360 000 dolarů polepší v příští sezoně na 735 000 a v ročníku 2002/2003 by měl pobírat ještě o 40 000 dolarů více. "Očekávali jsme to, Filip odehrál velmi dobrou sezonu. Jsme rádi, že je arbitráž skončena a Kuba je na další dva roky členem našeho týmu," komentoval výsledek arbitráže generální manažer Minnesoty Doug Risebrough.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze