Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lang doufá, že se brzy vrátí ke Strakovi

22 2001
Pittsburgh - Český hokejista Robert Lang sice neprotestoval, když jej nový trenér Pittsburghu Rick Kehoe přeřadil do jiného útoku, ale přesto doufá, že se brzy opět vrátí k bývalým spoluhráčům Martinu Strakovi a Alexeji Kovaljovovi. S nimi totiž tvořil stabilně nejproduktivnější řadu Penguins. Kehoe se rozhodl rozbít Langovu řadu také proto, že se Kovaljov zranil. Český centr nyní hraje na levém křídle spolu s Milanem Kraftem a Rusem Alexejem Morozovem.

Zatím si připsal tři góly a asistenci, ale i když jeho bilance neutrpěla, doufá, že brzy zase vyjede na led se Strakou a Kovaljovem. "Byl bych ten nejšťastnější člověk pod sluncem," přiznal český útočník.

"Občas musíte všechno přeházet, aby se daly věci znovu do pohybu," řekl však Kehoe. "Byl jsem připraven to udělat, i kdyby se Kovaljov nezranil," vysvětlil.

Lang se s novým složením útoků musel smířit. "Musíte to brát, jak to je," pokrčil rameny. "Jmenovali nového kouče, ten chtěl udělat změny, navíc se Kovy zranil, což taky sehrálo roli. Nedívám se na to špatně. Myslím si, že se prostě rozhodli to
trochu proházet," vykládal Lang v rozhovoru pro list The Post Gazette.

Vedle nových spoluhráčů si musel zvykat i na nový post. "Když hrajete centra, můžete bruslit, kam chcete. Křídlo je ale fixované jen na jednu stranu. To je ten největší rozdíl," mínil hokejista, který marně vzpomínal, kde kromě české reprezentace hrával na postu křídelního útočníka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze