Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lang na vyhlášení Zlaté hokejky nepřiletí

13 2004
Karlovy Vary - Robert Lang, horký kandidát na vítězství v letošním 36. ročníku ankety o Zlatou hokejku, se nezúčastní vyhlášení jejích výsledků. Odlet detroitského útočníka z USA znemožnil ničivý hurikán Charley. "Silný vítr a liják mu nedovolily odletět do New Yorku, odkud by pak pokračoval do Prahy," uvedl Pavel Maršoun z agentury SAI, jež hráče zastupuje.

Měli jsme dokonce v záloze i soukromý tryskáč, ale ani ten nedostal v zasažené oblasti povolení vzlétnout.

Hurikán měl podle předpovědí meteorologů dorazit na Floridu až v neděli, ale mohutná bouře sužuje pobřeží USA už od čtvrtka. Langovi se proto nepodařilo nastoupit na palubu letadla tak, aby stihl plánovaný páteční přílet.

Cestu z domu na letiště v Savannah, která mu obvykle zabere kolem čtyřiceti minut, jel prý tentokrát plné tři hodiny. "Říkal, že měl pocit, jako by mu někdo lil na čelní sklo auta jeden kýbl vody za druhým. Stěrače to prý vůbec nestíhaly. Robert skutečně moc chtěl přijet, ale když si člověk vzpomene na hrůzy, které u nás doma napáchaly povodně, uvědomí si, že má v tuto chvíli asi důležitější starosti," připomněl Maršoun dva roky starou živelnou pohromu.

Vrásky na čele musí mít v tuto chvíli zřejmě i obránce Pavel Kubina z Tampy Bay, jehož dům je umístěn přímo na vodě.

Třiatřicetiletý Lang vyhrál první polovinu ankety poté, co od extraligových a reprezentačních trenérů dostal nejvíce bodů. Na předních místech by neměl chybět ani v závěrečném hlasování novinářů. Reálnou šanci ohrozit jeho předpokládaný triumf má pouze loňský vítěz Milan Hejduk, který k 15. lednu ztrácel na Langa jedenáct bodů. Na předních místech by se měli objevit také Patrik Eliáš, Jaromír Jágr a Tomáš Vokoun.

Slavnostní vyhlášení ankety se uskuteční od 20:00 ve Velkém sále karlovarského hotelu Thermal a společně s hokejisty budou jeho protagonisty finalisté soutěže Česko hledá SuperStar. Langa by měli na galavečeru zastoupit otec a sestra.

Pokud mu skutečně Zlatá hokejka připadne, bude po osmi letech prvním vítězem, který ji nepřebere osobně. Naposledy se tak stalo v roce 1996, kdy do Zlína nemohl přijet kvůli nemoci Jágr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze