Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lang: S reprezentací ještě nekončím

16 2004
Karlovy Vary - Cenu pro nejlepšího hokejistu republiky pro něj převzala sestra Barbora, sám Robert Lang se slavnostního večera neúčastnil. Nemohl přiletět kvůli tropické bouři, která v té době zuřila poblíž místa jeho bydliště, amerického ostrova Hilton Head. Centr Detroitu odpovídal novinářům alespoň prostřednictvím mobilního telefonu.

V sobotu probíhal v Karlových Varech slavnostní hokejový večer. Vy jste tou dobou měl kvůli řádění přírodních živlů poblíž vašeho bydliště na jihovýchodě USA asi jiné starosti...
Největší nával tropické bouře už byl v té době naštěstí pryč, přišlo to tak okolo čtvrté ráno. Na ostrově Hilton Head, kde bydlím, popadalo pár stromů, ale dům naštěstí zůstal celý.

Tušil jste, že Zlatou hokejku získáte právě vy?
Byl jsem hodně překvapený. Taková věc člověka potká jednou za život.

Kam tenhle úspěch ve vaší kariéře řadíte?
Já zatím nikdy nezažil žádné velké individuální úspěchy, proto řadím Zlatou hokejku hned za olympijský triumf v Naganu a titul mistrů světa z Vídně 1996.

Oslavíte s americkou manželkou zisk české trofeje?
Určitě. Bohužel mi nevyšlo dostat se přímo do Karlových Varů, tak aspoň doma otevřeme lahvinku šampaňského.

Koho byste za vítěze určil vy?
Cenu by si zasloužila spousta hráčů. Jarda Jágr, Milan Hejduk, Martin Ručinský... Ale jako dva favority bych viděl Pavla Kubinu a gólmana Tomáše Vokouna. 

Kdo vám Zlatou hokejku přiveze domů do Ameriky?
Chci si pro ní přiletět sám, doufám, že se to podaří.

Vaše sestra Barbora, která za vás cenu přebírala, si ovšem postěžovala, že se do Česka vydáváte tak jednou za šest let...
Já se polepším, doufám, že tu frekvenci zvýším tak na dvě, tři návštěvy ročně.

Jak hodnotíte uplynulou sezonu?
Nebýt zranění, byla by skvělá. Detroit je tým smůly, kdokoliv tam přestoupí, zraní se sotva oblékne jejich červený dres. Ale když tyhle potíže odmyslím, bylo to výborné.

Už máte rozmyšleno, co budete dělat v případě výluky v NHL?
Budu se připravovat, jako by bylo delší léto. Za žádný jiný klub hrát nebudu.

Proč jste se vlastně rozhodl nenastoupit za Česko na Světovém poháru?
To je těžké. Vzhledem k tomu, jak se vyvíjela sezona, myslím zranění žebra a potom ruky, bych musel přípravu posunout o celý měsíc, abych byl řádně nachystaný.

Vidíte možnost, že ještě někdy v budoucnu nastoupíte za národní tým, jako reálnou?
Šance tam určitě je. Hrát, jak se říká, se lvíčkem na prsou, je čest i radost. Mrzí mě, že Světový pohár musím vynechat a věřím, že pár možností zúčastnit se akcí s národním mužstvem ještě mít budu.

Výsledky ankety o Zlatou hokejku najdete ZDE.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze