Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Larionov odmítl nabídku Detroitu

19 2003
Detroit - Detroit Red Wings čeká perné léto. Řadě opor končí smlouvy a pro manažera Kena Hollanda začíná období tvrdého vyjednávání. Steve Yzerman, Sergej Fjodorov, Jason Wooley a Darren McCarthy se stanou 1. července nechráněnými volnými hráči, chráněnými volnými hráči pak například Pavel Datsjuk a Matheau Dandenault. Dohoda se Sergejem Fjodorovem, který požaduje 11 až 12 milionů ročně, je zatím hodně vzdálená. Nabídku Detroitu naposledy odmítl i veterán Larionov.

Dvaačtyřicetiletý Larionov, poslední hrající člen legendárního sovětského útoku Makarov - Larinov - Krutov, si v minulé sezoně vydělal 1,5 milionu dolarů, odehrál 74 zápasů, v nichž si připsal 10 branek a 33 asistencí. Klub mu nabídl novou smlouvu za milion, ale tu Larionov odmítl.

Larionov, který má zájem ještě rok pokračovat v kariéře, přitom preferuje Detroit. Jinde už NHL hrát nechce. I když, jednu možnost list Detroit News připouští. A to odchod do Vancouveru, kde rodák z Voskresensku odehrál tři sezony po svém příchodu do NHL v roce 1992.

Larionovův agent Don Baizley pro Detroit News uvedl, že hráč v současné době zvažuje, zda bude vůbec pokračovat v kariéře.

Larionova měl v Detroitu nahradit ruský talent Igor Grigorenko, ale ten se zotavuje po těžké autonehodě a do NHL v příští sezoně určitě nenaskočí. Pro Larionovo setrvání v Detroitu hovoří ještě jedna varianta. Pokud klub neudrží Sergeje Fjodorova, bude zkušeného centra potřebovat jako sůl.

Manažer Ken Holland ve středu připustil, že od listopadu, kdy Fjodorovovi Red Wings nabídli pětiletou smlouvu za 50 milionů, se podmínky změnily. I další nabídka byla na zhruba 10 milionů za sezonu. "Nabídku nepřijal. Od té doby se podmínky hodně změnily. Neuspěli jsme v play-off a je z toho potřeba vyvodit důsledky. Sice určitě nebudeme snižovat výdaje na platy, ale zároveň je nebudeme navyšovat," naznačil Holland.

Fjodorovův agent Pat Brisson požaduje pro hráče víceletou smlouvu za 11 až 12 milionů ročně. Jednání s Hollandem prý pokračují, ale zatím nepřinesla nic nového. A 1. července se třiatřicetiletý centr stane nechráněným volným hráčem. Jeho platové požadavky by podle Detroit News mohly splnit New York Rangers, ale ti letos opakovaně uvedly, že během léta nemíní zvyšovat své výdaje na platy.

Kromě zmíněných hvězd už Detroit opustil obránce Dmitrij Bykov, který v týmu Red Wings působil v minulé sezoně. Pokud se s Detroitem nedohodne do 15. července na novém kontraktu, zůstane v AK Bars Kazaň, kde bude svěřencem českého kouče Vladimíra Vůjtka a spoluhráčem Radka Dudy. S Kazaní je už podle ruských médií předběžně domluvený.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze