Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lašák si rád odpočine

1 2004
Ostrava - Jedním ze strůjců vítězství slovenského týmu nad reprezentací Ruska byl i brankář Ján Lašák, jehož vazby na Rusko jsou i díky působení v SKA Petrohrad velice silné. Na jeho branku sice mířilo pouhých osmnáct střel, avšak celý průběh zápasu byl natolik náročný, že si Ján Lašák volného dne užije plnými doušky.

Vychytal jste druhou nulu v turnaji, bylo čisté konto proti Rusku náročnější než jeho zisk v zápase s Ukrajinou?
Relativně byla tato nula snazší, neboť Ukrajinci nestříleli tolik jako Rusové. Pro každého brankáře je lepší, když se ocitne v ohni střel a je neustále udržován v provozní teplotě, než když na něj soupeř vystřelí jednou za deset minut. To se pak hůře koncentruje a člověk může dostat i branku, jakou by jindy chytil i se zavřenýma očima.

Systém turnaje určil, že jste po dni volna sehráli zápas s Ruskem, dnes máte zase volno a další dva dny opět hrajete. Není to moc rozhárané?
Zrovna dnes se mi tento způsob rozlosování náramně hodí. Utkání s Ruskem bylo vyčerpávající, ale to k mistrovství patří. Dnes si mohu odpočinout, lehce zatrénovat a vyhnat únavu z těla. Zítra nás čekají relativně lehcí Dánové a v pondělí reprezentace Švédska. To bude opět zápas, v němž se ukáže, jak si na tom naše týmy stojí.

V ostravské skupině jste se střetli postupně s týmy Finska, Ruska, USA, v pondělí vás čeká Švédsko, zatímco česká reprezentace má v Praze z vážnějších soupeřů pouze Kanadu. Který tým má výhodnější vylosování?
Je těžké říct, jestli je skupina, ve které jsou Češi výhodná. Na jedné straně půjdou do čtvrtfinále relativně odpočinutější, neodehrají tolik těžkých zápasů, avšak právě fakt, že jsme se s většinou těžkých soupeřů již zahráli může svědčit v náš prospěch. Ve čtvrtfinále může nervozita udělat mnoho škod a když tým nemá vyzkoušeno, jaká je jeho forma v zápase se silným soupeřem, může po náhodně inkasované brance znejistět.

Chcete se setkat s českým týmem ve finále, nebo byste radši, kdyby jej za vás vyřadil někdo jiný?
Na takové věci vůbec nemyslím. Dnes máme volný den, zítra hrajeme s Dánskem a v pondělí se Švédskem. Co bude dál, to nechávám ve hvězdách. Pro mne je důležité soustředit se na každý zápas, ať už budu chytat já, nebo někdo jiný a tím veškeré spekulace na téma coby – kdyby, končí.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze