Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lašáka smolné góly nerozhodily

27 2004
Ostrava - Jeden z nejlepších zápasů dosavadního mistrovství světa byl k vidění v pondělí v ostravské hale, kdy proti sobě nastoupily výběry Spojených států a Slovenska. Ačkoliv naši východní sousedé působili hokejovějším dojmem, podle oficiálního zápisu domácí Američané stříleli šťastné branky a zápas tak nakonec skončil remízou 3:3.

S tímto výsledkem byl nakonec spokojen slovenský útočník Ronald Petrovický.

"Američané na nás vyrukovali s tvrdým stylem hry, který jsme si nechtěli nechat líbit, rozhodčí hodně vylučoval a my jsme dostávali v oslabení branky," řekl po zápase. "S bodem jsme proto docela spokojeni," dodal Petrovický.

V důležitých okamžicích podržel slovenský tým jeho brankář Ján Lašák. "Chtěl jsem odčinit svou chybu při první brance, kdy jsem dostal gól z brankové čáry," zdůvodnil, proč se dokázal vyhecovat k výbornému výkonu.

"Jsem rád, že se mi podařilo po hloupé brance vyčistit hlavu a pomohl jsem týmu," pokračoval Lašák.

Spojené státy střílely velice šťastné branky. Důvod odhalil Petrovický. "Američané jsou známí svou hrou, kdy nahazují puky na brankáře a snaží se o dorážky nebo doufají, že se puk odrazí do branky. Dnes se jim to podařilo hned třikrát."

Ján Lašák takovou hru čekal, Američané často vyvolávali konflikty před jeho brankou. "Hráli důrazně, ale já jsem na takovou hru byl připraven. Nechci říct, že mi to přímo vyhovuje, ale jsem na takovou hru zvyklý a nedělá mi to problémy," nenechal se vyvést z klidu Lašák.

Slováci už hledí směrem k důležitému zápasu s Finskem. "Máme tři body ze čtyř, což není špatné, ale teprve uvidíme, jestli to bude moc nebo málo," vyjádřil se Petrovický.

Brankář Lašák chce získat ztracený bod zpět v zápase s Finskem. "Musíme zabrat a ztížit Finům cestu do čtvrtfinále. Pokud podáme odpovědný výkon a budeme využívat šance, mělo by se nám to podařit," hledí s optimismem do budoucna slovenský brankář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze