Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Léčí miláčky národa, české hokejisty

5 2004
Brno - Již desátým rokem léčí miláčky většiny Čechů, hokejisty národního týmu. Ví o každé jejich bolesti. A dokáže ji i odstranit: primář chirurgického oddělení brněnské vojenské nemocnice Zdeněk Ziegelbauer. Na lavičce hokejistů je vidět při všech důležitých utkáních.

Letos poprvé mistrovství světa vynechal a svoji práci přenechal jinému kolegovi. Jak ale sám říká, je s reprezentanty vlastně pořád. "Byl jsem na zápase s Kanadou a pojedu určitě na čtvrtfinále i na semifinále. A věřím, že i na finále," říká Ziegelbauer.

Důvod, proč letos při mistrovství českým reprezentantům nepomáhá, není podle něj žádnou záhadou. Soutěží, kterých se s týmem celý rok účastní, je totiž hodně. A tak se rozhodl, že letos týden nejvýznamnější hokejové soutěže nabídne kolegovi z Hradce Králové, který mu dosud asistoval.

"Chtěl si to zkusit, tak jsme se domluvili, že to tentokrát vezme za mě. Mám doma už čtyři zlaté a tři bronzové medaile z mistrovství světa, jednu z olympiády z Nagana. Nic se nestane, když u toho nebudu a dám si pauzu," vtipkuje.

Každého hráče zná více než dobře. Se současným týmem byl na přípravném týdnu. Jeho práce je přitom stále stejná. Občas hokejistům šije rozbité rány a před pár dny měl ve vojenské nemocnici jednoho ze členů reprezentace, Martina Havláta. Ten si přivezl nachlazení z Kanady a nemohl hrát. "Dal jsem ho u nás za tři dny dohromady," podotýká.

Díky letošní neúčasti mu aspoň zůstane dovolená. "Občas je potřeba si odpočinout a věnovat se trochu více zaměstnání. Třeba loni jsem si na hokejové soutěže, kde musíte být s týmem třeba týden v kuse, vybral veškerou dovolenou. Tak jsem se letos rozhodl, že si čtrnáct dní urvu jen pro sebe," vysvětluje s nadsázkou lékař.

LÉKAŘ HOKEJISTŮ. Zdeněk Ziegelbauer ví o všech bolestech českého hokejového týmu. O zdraví sportovců pečuje již deset let. Letos však na mistrovství světa chybí.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze