Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Led je v Osvětimi jako za Lužánkami

19 2001
Osvětim - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Téměř všichni hokejisté se zastavili u tabule před zimním stadionem a při návratu do hotelu zkoumali orientační plán města. V Osvětimi, kde hokejisty Rosic v pátek o půl druhé čeká úvodní zápas Kontinentálního poháru proti Vojvodině Novi Sad, silnou pozornost přitahuje i muzeum, připomínající zdejší koncentrační tábor z druhé světové války.

Plánuje se, že do neděle, do kdy se jedna ze skupin Kontinentálního poháru v Osvětimi hraje, si rosická výprava nenechá výlet na historická místa ujít.

Zatím se však starosti hráčů, kteří se v hotelu Olimpijski několik minut pěšky od stadionu ubytovali ve čtvrtek večer, od pátečního rána ubírají úplně jiným směrem - od brzké snídaně a půlhodinového rozbruslení se zajímají o odpolední zápas.

"Jsme zvědaví, protože nejen o prvním soupeři téměř nic nevíme," tápal obránce Oldřich Kališ. Na poradě po tréninku, který sloužil především k navyknutí na zdejší výborný led a rozhýbání před zápasem, nabádali trenéři hráče k technické a kombinační hře, jenž má na jugoslávský tým platit.

Roztáhnout hru na celou šířku kluziště, často si posílat přihrávky a snažit se o úspěšné zakončení, taková jsou přání rosického mužstva před prvním utkáním.

"Víte, že je nás zde málo, tak choďte do střelby, pokuste se dostat několika góly do pohody, ať se mohou na ledě prostřídat i náhradníci," mluvil asistent Michal Konečný k hráčům.

"Jen ať se nikdo nezraní. Neoplácejte, nepouštějte se do šarvátek nebo do soubojů s více hráči naráz," připomínal.

Slova se rozléhala po dlouhé chodbě pod hlavní tribunou, dveře od hráčské kabiny musely zůstat otevřeny. Poté, co si v ní hokejisté včera večer kvůli proschnutí výstroje poručili zatopit, se z ní stala sauna, v níž prý nemohli vydržet.

To je zatím jediná výtka hokejistů směrem k prostředí v Osvětimi.  Vždyť také nemohou být příliš zmlsaní: na vlastním stadionu v Rosicích  nemají takové pohodlí, jaké našli na Kontinentálním poháru.

Nejmarkantnější rozdíl je v kvalitě ledu, který je v Osvětimi výborný.  "Sto plus jedna," vypadlo z kapitána týmu Pavla Nohela po dotazu na  led. "Takový býval kdysi v Brně za Lužánkami, když tam zimák ještě  fungoval," doplnil.
 
Úvodní utkání Kontinentálního poháru podle pořadatelů nepřitáhne mnoho
diváků, přestože vstup do hlediště bude zdarma. "Diváci jsou tu  zmlsaní, je to město šestinásobných vítězů ligy," vysvětloval český  trenér Karel Suchánek, který zdejší mužstvo vede.

Ve druhém pátečním utkání se v Osvětimi střetne domácí tým s litevským
mužstvem Energia Elektrenaj, s ním hrají zítra Rosice. Na neděli je na
závěr připraven souboj dvou favoritů, Rosic a Osvětimi. Jen vítěz
skupiny postoupí do dalšího kola.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze