Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Legendární Dominik Hašek letos opět skončil. Dokdy?

Takovéhle zákroky předváděl Dominik Hašek v dresu Detroitu. Uvidíme ho příští rok znovu v akci? | foto: Reuters

17 2008
Dnes ještě patří mezi příběhy největších sportovních odchodů. Už za rok ho klidně můžete najít v jiné rubrice. V rubrice velkých návratů. U Dominika Haška totiž nikdy nevíte, jak to se svým "sbohem" myslí vážně. Když se v polovině června hokejový gólman už potřetí loučil s kariérou, tvrdil: "Je to definitivní, tentokrát mě nic nezlomí."

Bylo jen pár dní poté, co s Detroitem znovu, byť jen v roli náhradníka, vyhrál Stanley Cup. Seděl v červené polokošili za řečnickým pultem, četl tři stránky pečlivě připraveného proslovu, na čele mu naskakovaly krůpěje potu.

SPORT 2008 – ROK ODCHODŮ

1. díl seriálu MF DNES připomíná osobnosti, jež se letos loučily

"Je to záležitost motivace. Motivace připravit se na sezonu, na zápas, na každý trénink. Mohl bych ještě chytat na dobré úrovni, ale motivaci bych už hledal těžko," přiznal.

Chtěl podnikat. Kvůli své firmě Dominator se dokonce s manželkou Alenou i dcerou Dominikou usadil v Praze místo rodných Pardubic.

V letadle cestou z Ameriky si dokonce místo spánku zapisoval, co všechno jako šéf zlepší.

Zbytečně.

Měsíc poté zastavil českou divizi Dominatora, která mu denně prodělávala třicet tisíc korun. "Ztrátu společnosti odhaduji na 90 milionů korun, které už těžko uvidím," řekl.

Nejspíš i proto mluvil jinak než pár týdnů předtím za řečnickým stolkem v Detroitu. "Jestli se vrátím? Uvidíme, co bude za rok..." O několik dní později už v rozhovoru pro Radiožurnál tvrdil: "Návrat nevylučuji, ale nebude to v téhle sezoně."

Když to uslyšel jeho dlouholetý kouč Josef Bruk, jen se usmál. "Pro mě je to jasné. Beru to tak, že si Dominik rok odpočine a pak spolu zase začneme. Po fyzické stránce je na tom ohromně dobře, on je nezničitelná mašina."

Sám Hašek teď spíš hraje tenis, volejbal, chodívá na domácí zápasy hokejové Sparty a občas se staví i v její kabině. Když před měsícem dostal otázku, který klub si nakonec vybere k návratu, jen řekl: "Tak na tohle téma se můžeme bavit nejdříve po Novém roce."

A je tu ještě jedna indicie, která nasvědčuje, že se k hokeji vrátí.

Hašek se začal výrazně zajímat o budování hokejové Síně slávy. V pondělí dokonce zaslal otevřený dopis členům výkonného výboru hokejového svazu, kde navrhuje zřídit patnáctičlennou komisi, která bude jména pro Síň slávy vybírat.

A kromě toho ve svém prohlášení píše: "V nejbližší době tří až pěti měsíců neplánuji nic podstatného."

I z toho lze pochopit: od příštího května bude mít zase plno práce.

Plno práce s návratem na led.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze