Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lemieux by s Pittsburghem rád do Čech

19 2001
P i t t s b u r g h - Majitel hokejového klubu Pittsburgh Penguins a jeho staronová hvězda Mario Lemieux by rád v blízké budoucnosti zahájil sezonu NHL v České republice. Podle něj byl to byla odměna pro spousty příznivců, které Pittsburgh v zemi má. V prvním týmu Pittsburghu v současné době působí pod vedením Ivana Hlinky sedm českých hokejistů, včetně největší hvězdy Jaromíra Jágra a nové posily Františka Kučery. Od všech Lemieux ví, že Pittsburgh je v České republice velmi populární. "Každou chvíli přijede k nám nějaký český novinář, byla tady i televize. Jsem moc rád, že úplně na druhém konci světa daleko za mořem je země, ve které nám spousta lidí drží palce," řekl legendární útočník.

Pittsburgh zahájil tuto sezonu také mimo americký kontinent, protože dva zápasy s Nashvillem si naplánoval do Japonska. O možnosti, že by místo do Asie zamířily hvězdy Penguins do Prahy, Lemieux vážně uvažuje. "Už jsme dokonce s vedením NHL hovořili o tom, že bychom mohli v Praze na začátku sezony odehrát jeden či dva oficiální zápasy," potvrdil Lemieux.

Předpokládá, že v roce 2002 to kvůli olympijským hrám v Salt Lake City ještě nebude možné. "Celý rozvrh příští sezóny NHL bude kvůli olympiádě hodně napěchovaný, ale někdy v blízké budoucnosti bychom rádi přijeli. Minimálně bychom v Čechách mohli mít náš předsezonní tréninkový kemp a sehrát tam přípravná utkání," vypočetl Lemieux další možnost.

V Praze ho mohli fanoušci obdivovat na mistrovství světa v roce 1985, kde oblékl kanadský dres. "Byl jsem malý kluk, ale na turnaj si pamatuji dobře. V Praze se mi moc líbilo, je to krásné město se spoustou památek a sympatickými lidmi. Jediné, co mi vzpomínku kalí, je to, že jsme právě s Československem prohráli," připomněl vzájemný výsledek ve finálové skupině šampionátu.

Pětatřicetiletý Lemieux se vrátil k vrcholovému hokeji loni o Vánocích po třech a půl letech. Do mužstva perfektně zapadl a míří s Pittsburghem do play off. Cíl pro tuto sezónu vidí jasně: "Každý tým hraje pro jedinou věc: chce vyhrát Stanley cup," řekl Lemieux a dodal, že na to Pittsburgh má, ovšem stejně jako dalších sedm osm dalších celků.
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze