Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lemieux mlčí, ale zřejmě se vrací do NHL

29 2003
Wheeling, USA - Zřejmě se jedná už jen o formalitu. Útočník Mario Lemieux by měl tento týden oficiálně oznámit, zdali v příští sezoně znovu oblékne dres Pittsburghu. Vše nasvědčuje tomu, že ano. "Několik měsíců odpočinku mi dobilo baterie," řekl novinářům během charitativního golfového turnaje ve městě Wheeling.
Lemieux v pondělí přiznal, že s přípravou "na suchu" začal už před šesti týdny.

S tréninkem přímo na ledě pak hodlá začít v první polovině srpna.

Má to však znamenat, že se vrací do NHL ? To tají. Oficiální "ano" z něj však během krátkého setkání na pondělním golfovém turnaji novináři nedostali. Na většinu přímých odpovědí podle deníku Post Gazette odpovídal jen úsměvem.

"Počkejte ještě pár dnů," řekl. "Dám vám vědět během týdne."

Spolumajitel a kapitán Pittsburghu Penguins prohlásil, že problémy se zády, které ho sužovaly v posledních dvou letech, ustoupily. Přesto mu letní příprava dává zabrat.

"Jakmile je vám sedmatřicet let, musíte si zvyknout na jiný režim. Je to těžší, musíte více dřít. Uvědomuji si však, že na to, aby byl člověk jeden z nejlepších, se musí připravovat celý rok."

Fanoušci v Pittsburghu na jeho vyjádření dychtivě čekají už téměř čtyři měsíce. Zatím žili v nejistotě. Lemieuxův poslední domácí zápas v minulé sezoně vypadal jako večer na rozloučenou. Po vítězství 3:2 nad Carolinou 2.dubna rozdával "SuperMario" téměř půl hodiny divákům autogramy přímo v hledišti.

Novinářům pak řekl, že si není jistý, zdali se chce podílet na přestavbě týmu, ke které musel generální manažer Craig Patrick vzhledem k neutěšené finanční situaci sáhnout.

V pondělí však mluvil jinak. "Musel jsem si spoustu věcí rozmyslel. Získali jsme kvalitní hráče. Jiní prodloužili smlouvu. Myslím, že nás čeká velmi zajímavá sezona." 

Další vyhýbavá, ale pro fanoušky rozhodně povzbuzující odpověď.

SuperMariova supersezona

Na to, kolik měl Lemieux v sezoně 2002/2003 potíží se zdravím, hrál mimořádně dobře. V prvních 34 zápasech nasbíral 63 bodů a zcela jednoznačně kraloval tabulce produktivity. Pittsburgh se držel na místě, zaručující postup do play-off.

Od ledna začaly Lemieuxovy zdravotní problémy. S týmem to šlo rázem z kopce. Maria brzy začali také opouštět kvalitní spoluhráči. Nejdřív Alexej Kovaljov, který odešel do Rangers, pak Jan Hrdina, jehož získal Phoenix."Tučnáci" skončili s 65 body jako druhý nejhorší tým v celé NHL. Lemieux i tak nasbíral v 67 zápasech úctyhodných 91 bodů.


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze