Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lemieux neodehraje všechny zápasy

22 2001
Pittsburgh - Zejména na play off chce v nadcházející sezoně šetřit síly Mario Lemieux, hokejista a majitel Pittsburghu. Hvězda NHL plánuje, že vynechá téměř čtvrtinu zápasů, především šňůry utkání venku. Těch absolvuje jeho tým celkem sedmnáct a Lemieux nechce riskovat zranění. "Chci hrát tak, abych byl spokojený já, tým i fanoušci. Když třeba pojedu do Nashvillu a zraním se, pak následující den nemohu nastoupit doma, před lidmi, kteří nám fandí," vysvětloval.

Pittsburgh hrál od doby, kdy se Lemieux vrátil na led, doma před plnými ochozy. Svůj podíl na tom měl i Jágr, kterého však před měsícem Pittsburgh vyměnil do Washingtonu.

V uplynulých dnech Lemieux zahájil kondiční přípravu a v září jej čeká kemp. "Vím dobře, co obnáší dostat se znovu do formy a vím, co všechno pro to musím udělat," uvedl Lemieux, jenž letos oslaví šestatřicáté narozeniny. "Už jsem se postavil i na brusle. Trénovali jsme společně s Markem Recchim a tento týden by měli přijet další kluci. Jde jen o to dostat se znovu do formy a připravit se na kemp," dodal Lemieux.
V září by se měl rovněž zúčastnit soustředění olympijského výběru Kanady v Calgary.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze