Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lemieux popularitou zastínil Jágra, píše tisk

22 2001
P i t t s b u r g h - Legendární Mario Lemieux se vrátil na led a jeho osobnost zastínila všechny hvězdy Pittsburghu, včetně kapitána Jaromíra Jágra. Také další hokejisté mohou podávat dobrý výkon, ale nikdo si jich příliš nevšímá, pokud je SuperMario na ledě. Jak to snáší Jágr nebo Alexej Kovaljov? Vcelku bez problémů, napsal list Pittsburgh Post-Gazette. Davy fanoušků si žádají Lemieuxe a skandují jeho jméno, jako by šlo o rockovou hvězdu. Na stadiónech se tlačí k tunelu, aby ho spatřili vycházet ze šaten. Po utkání se v šatně kolem něho tísní všichni přítomní novináři.

"Před dvěma dny v texaském Irvingu Jágr vyšel z tělocvičny a zamířil k týmovému autobusu. Cestu si proklestil dvěma tucty reportérů, kteří ovšem vyčkávali Lemieuxe. Nikdo se za Jágrem ani neotočil, natož aby ho požádal o rozhovor. Jako by byl pomocník kustoda," uvedl list.

Před čtyřmi dny Kovaljov zaznamenal ve Phoenixu dvě branky. V šatně však média vyčkávala, co řekne Lemieux, zatímco Kovaljov si o metr dále klidně zouval brusle. "Je pochopitelné, že Mario na sebe strhává veškerou pozornost," řekl Jágr. "Je to chlapík, který přivádí lidi na stadión. Všude, kde hrajeme, je vyprodáno. A každý na něho má spoustu otázek. Samozřejmě to chápu," dodal Jágr.

"Proč by mě to mělo znepokojovat? Hokej je týmová hra a v Mariovi jsme dostali extra hráče, který pomůže klubu vyhrát Stanleyův pohár. Všechny nás vede k tomu, abychom věřili, že o něj můžeme bojovat," mínil Kovaljov.

V jedenácti zápasech od návratu Lemieuxe získal Jágr osm gólů a patnáct asistencí a posunul se na třetí místo v kanadském bodování NHL. Podobně si polepšil Kovaljov, který se vyhoupl na 26. místo, což je nejlepší pozice v jeho kariéře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze