Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lemieux si letos už nezahraje

7 2004
Pittsburgh - Fanoušci v Pittsburghu mají o důvod víc vyhýbat se zápasům svého týmu. Spolumajitel klubu a jediná zbývající hvězda Mario Lemieux podstoupí příští týden operaci kyčle a vynechá zbytek sezony. Zároveň však prohlásil, že se příští sezonu chce na led ještě vrátit.
Příští sezonu?

Tu, okolo jejíhož hrdla se utahuje stále těsněji smyčka v podobě hrozící stávky? Vyhlídky pro Pittsburgh rozhodně nejsou růžové.

Velký Mario, který je zraněný od 1. listopadu, však zůstává optimistou. "Doufal jsem, že se mé zranění brzy vyléčí a vrátím se na led," uvedl. "Bohužel.Máme v sestavě pár slibných hráčů, se kterými jsem si chtěl zahrát. Ale těším se na příští rok."

Těší se ostatně celá organizace Penguins. Ta hlavně doufá, že se do začátku příštího ročníku majitelé klubů a hráčské odbory dohodnou na nových ekonomických podmínkách v řízení celé NHL.

Pittsburgh do té doby přežije jen s obtížemi. Vedení bylo z finančních důvodů nuceno ze sestavy vyhnat všechny hvězdy. Jednou z posledních se stal letos na podzim Martin Straka, který odešel do Los Angeles. Jeho plat 4. 35 milionů byl pro klub příliš. I sám Lemieux si seškrtal vlastní plat.

Klub se ihned po startu sezony propadl na dno Východní konference. Do stařičké Mellon Arena dnes na tradičního rivala New York Rangers nezavítá ani 11 tisíc diváků. Místní starosta oznámil, že pokud chce tým postavit novou halu, musí zapomenout na peníze z městské pokladny, ze kterých se částečně postavil například nový stadion ve Phoenixu. Nezvyklé nejsou ani názory, že Penguins se v Pittsburghu neudrží a budou se muset stěhovat.

Lemieuxovy problémy s kyčlí jsou dlouhodobé, chronické. Minulou sezonu vynechal kvůli stejnému zranění 58 zápasů. Hráč v jeho stavu i věku (38 let) už by měl pomýšlet na ukončení kariéry. Kdoví, zdali jeho úmysl vrátit se příští rok na led, tak nemá jen oddálit totální skepsi, které fanoušek v Pittsburghu může propadnout.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze