Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lener dal najevo, že Málek je jednička

8 2003
Pardubice - Bez ohledu na zákony diplomacie postavil reprezentační kouč Slavomír Lener na turnaji v Pardubicích domácího brankáře Adama Svobodu až včera do posledního utkání. Ve třech partiích minulého týdne naopak nastoupil slávista Roman Málek. "Roman odchytal dva vynikající zápasy s Ruskem, a tak jsme ho v sestavě nechali," vysvětlil Lener.

"Jestli je v současnosti naší jedničkou? Dá se to tak říct."

Jeho rozhodnutí nezviklala ani bouře v pardubickém obecenstvu, jež se nechtělo smířit s prolomením zásady rovnostářského střídání gólmanů.

Ta se u národního mužstva při akcích Euro Hockey Tour nějakou dobu držela. Když v sobotu proti Finům do třetice dostal přednost Málek, diváci v Duhové aréně na něj několikrát nevrle spustili: "Málek ven!"

Trochu si tak pokazili pověst nejlepšího publika v extralize. Také kvůli nim se Pohár České pojišťovny přesunul ze Zlína do Pardubic. Nedokázali se však povznést nad klubové fandovství a reprezentaci v nepovedeném zápase nepodpořili.

"Když není v náladě gólman, není v pohodě celý mančaft," pronesl útočník Petr Průcha. "Není to nic příjemného," řekl centr Pavel Patera. "Už po rozbruslení jsme zkoušeli Máliče vyhecovat."

Chování svých příznivců neschválil ani Svoboda. Málek se ale nevolí davu nedal naštvat. "Dvakrát jsme Pardubice porazili v play off a oni mi to pořád nemůžou odpustit," řekl po porážce 1:3.

Mluvil tiše a klidně: "Když jsme tady na jaře přebírali pohár pro vítěze ligy, tak pískali. Čekal jsem tu reakci už ve čtvrtek proti Rusům. Ale spíš mě to nažhavilo. Chtěl jsem o to víc vyhrát." Lener potvrdil Málkovo výsadní postavení. A také dokázal, že mu velmi záleží na výsledcích i v přípravných turnajích.

Tribunami vyvolávaného Svobodu poslal na led až v neděli proti Švédům, na něž se mu obvykle daří.Stáhl jej však před rozhodujícími penaltami a nasadil na ně specialistu Málka. Znovu se rozpoutal pískot. Švéd Jönsson Málka překonal a k trenérům dolehlo pár nadávek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze