Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lener letí podruhé sledovat hráče z NHL

12 2003
Praha - Trenér hokejové reprezentace Slavomír Lener se vydává na druhou inspekční cestu do zámoří. Na vlastní oči chce vidět možné adepty na národní dres pro mistrovství světa ve Finsku. "Chci hovořit s hráči, ale také s trenéry i se skauty," popisuje náplň své cesty Lener. Tentokrát se zaměří především na východní část Spojených států. Postupně ho čekají zastávky v New Yorku, Philadelphii, Washingtonu. V akci by měl vidět asi pětadvacet českých hráčů.

V březnu čeká Lenera ještě jedna cesta za Atlantik. Zajímat ho budou především týmy, které se neprobojují do play-off.

Právě z těchto týmů by zřejmě Lener čerpal.

"Musel by se stát zázrak, aby do play off postoupilo Calgary či Atlanta, ale jiné celky začaly žalostně a teď se zvedají. Například New York Islanders nebo Washington," naznačil trenér.

Naopak spíš nepočítá s nikým z týmů, které jsou play-off nejlíže. " Tedy z Ottawy, St. Louis, Detroitu a podobně," uvedl Lener několik příkladů. 

Nevyřešená otázka zůstává okolo Jiřího Dopity, který předčasně ukončil svoje angažmá v Edmontonu. "Doufám, že se brzy spojíme. Nechci ho shánět hned, co se vrátil. Nechám to trošku uzrát, také uvidíme podle situace."

Lener se s olympijským vítězem a trojnásobným mistrem světa, kterého by jistě rád v týmu uvítal, spojí asi za deset dní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze