Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lener má jasno: Jágr a Lang na MS nejedou

21 2003
Praha - Otázka, zda si na světovém šampionátu hokejistů, který odstartuje už v sobotu ve Finsku, zahrají v českém dresu i útočníci Washingtonu Jaromír Jágr a Robert Lang, byla definitivně zodpovězena v pondělí večer. Jágr hovořil telefonicky s trenérem Slavomírem Lenerem, Lang poslal vzkaz po konzultantovi českého kouče v zámoří Marianu Jelínkovi. Oba se po náročné sezoně rozhodli, že dají přednost odpočinku a léčení šrámů a na MS nepojedou. "Ve hře je ale pořád zhruba sedm hráčů z NHL, nemá cenu se bavit o jednotlivých jménech," prohlásil trenér Slavomír Lener.


Útočníci Washingtonu v noci na dnešek skončili s Capitals už 1. kole v play-off, tým vyřadila Tampa. Její obránce Pavel Kubina byl Jágrovým "dvorním" strážcem, i ostatní dali hvězdě Capitals zabrat: po jednom ze střetů odjel Jágr s vyraženými zuby a roztrženou bradou. "Má patnáct štichů," tlumočil Lener zprávu ze zámoří - více o posledním utkání Washingtonu.

Slavomír Lener chce mít o složení týmu definitivně jasno do čtvrtka. To už by měla být hotová konečná nominace, včetně hráčů ze všech vyřazených týmů ve Stanley Cupu. Poslední možné zápasy prvního kola se hrají v noci na středu.

"Maximálně si necháme jedno nebo dvě volná okénka pro případ, že někteří hráči ještě půjdou třeba na rentgen, rehabilitace a podobně. To je ale jen technický problém," říká Lener.

Trenér stále čeká i na vývoj sérií Philadelphia - Toronto, Colorado - Minnesota a Vancouver - St. Louis. Tam jsou ve hře kromě jiných i někdejší opory národního musžtva: Čechmánek, Reichel, Ručinský, Čajánek...

"Podíváme se, jaké hráče budeme potřebovat do sestavy," říká Lener. "Otázka nominace má vždy tři odpovědi. Zaprvé zdraví, zadruhé chuť přijet a zatřetí toho hráče musíme chtít my." 

Kdo ještě může posílit reprezentaci z NHL?

- brankář Roman Čechmánek (pokud Philadelphie vypadne s Torontem, v sérii vede 3:2)
- obránci: Tomáš Kaberle (pokud vypadne Toronto, prohrává s Philadelphií 2:3), Martin Škoula (pokud Colorado vypadne, v sérii s Minnesotou ale vede 3:2), Marek Malík (pokud St. Louis vyřadí Vancouver, stav 3:3), Filip Kuba (Minnesota, pokud vypadne s Coloradem v sérii, v níž prohrává 2:3).
- útočníci: Robert Reichel (Toronto) - pravděpodobně by se omluvil, Milan Hejduk (Colorado), Petr Čajánek a Martin Ručinský (pokud St. Louis prohraje rozhodující sedmý zápas s Vancouverem).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze