Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lener on-line: Děkuji úžasným fanouškům

Slavomír Lener přemýšlí, jak odpovědět čtenáři při on-line rozhovoru v redakci iDNES. | foto: iDNES.cz

7 2004
Praha - Hokej nemůže pustit z hlavy, příští týden chce proto odjet na výlet do Amsterodamu, aby snáze zapomněl na neúspěch na světovém šampionátu. Pátek je posledním dnem, který kouč Slavomír Lener věnuje rozborům vystoupení českého týmu na turnaji, médiím a fanouškům. "Děkuji za fantastickou podporu všem fanouškům," vzkázal v on-line rozhovoru pro iDNES.

Nabitý den strávil trenér hokejové reprezentace jinak, než původně plánoval. Chtěl se připravovat s českým týmem na semifinále mistrovství světa, místo toho dává rozhovory o tom, proč se do něj mužstvo nedostalo.

"Beru na sebe, že přes důrazné instrukce za stavu 2:0 a 2:1 mužstvo nedokázalo Američany udržet ve středním pásmu a tím dostat zápas pod kontrolu," říkal o utkání s Američany jednomu ze čtenářů.

Odpovídat začal přímo v redakci iDNES krátce po půl dvanácté, vydržel skoro hodinu. Nepříjemným otázkám se nechtěl vyhýbat, pečlivě formuloval repliky na otázky týkající se penalt, výkonu ve čtvrtfinále, nominace na šampionát...

"O Čajánkovi jsme uvažovali do poslední minuty, ale rozhodli jsme se pro Krafta, kterého jsme měli v závěrečné přípravě "pod kontrolou". Milan odehrál vynikající přípravné zápasy a tím se dostal před Petra Čajánka," odvětil na jednu z otázek.

Hodně dalších se týkalo nominace Michala Supa. "Nechtěli jsme tým sestavit jen z hráčů z NHL a rozhodli jsme se pro dvě sehrané dvojice z klubů: Beránek, Sup a Průcha, Dopita." Proto prý nebyl v mužstvu třeba zlínský Balaštík. "Leška s Martinem Hamrlíkem reprezentovat nechtěli, necítili se na to," uvedl kouč při jedné z odpovědí.

Odpovědi Slavomíra Lenera čtěte ZDE

 

 

Jaká byla nálada v kabině před a během rozhodujícího duelu? Na střídačce byl až moc velký klid, myslel si jeden z fanoušků. "Burcování určitě nebylo na místě. Naopak kabina i střídačka byla až přemotivovaná a naší prací bylo mužstvo spíše neustále zklidňovat," odpovídal Lener.

U reprezentace končí, za dva týdny začne přípravu se Spartou, kterou povede v nové sezoně. Výsledky jasně ukazují na úspěšnost nebo neúspěšnost. Mým cílem bylo získat medaile na obou mistrovstvích světa, to se bohužel nepodařilo," hodnotil odcházející trenér své dvouleté působení u národního týmu. "A doufám, že Sparta bude v nové sezoně úspěšná."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze