Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lener se při komentování občas zakoktá

4 2001
Hannover - Oblek kravatou, led, hokej. To jsou tradiční věci obklopující Slavomíra Lenera. Jenže na šampionátu sedává trenér Floridy na tribuně a má od sluchátek na temeni zdeformovaný účes. Proč vlastně komentuje? "Stejně jsem měl v plánu tady být první a poslední týden. Přesvědčil mě komentátor Robert Záruba. Tahle pozice je pro trenéra v NHL běžná," říká bývalý reprezentační kouč.
Jak hodnotíte práci komentátorů ČT? Vyjádřete se v chatu!

Nemáte hokeje za sezonu dost?
Kdepak. Jen bych radši byl na ledě. Po tom se mi stýská.

Provázela vás tu manželka. Neměla námitky?
Já to vždycky zahraju takticky. Šel jsem na Floridu a řekl, že to je na jeden rok. A teď už mám podepsáno na čtvrtý. Řekl jsem, že pojedu na mistrovství na čtyři dny do Norimberka a na tři dny na čtvrtfinále a semifinále. To mi schválila. Nakonec jsem protlačil, že zůstanu na celý turnaj.

Jak vidíte svou roli?
Bohužel pro část diváků se soustředím na pohled trenéra. Co bych vytkl hráčům, kde vznikla chyba. Záruba chce, abych se zaměřil na jednotlivce. Ale kdo sbírá známky, kdo s kým chodí, to se ode mě lidi nedovědí.

Máte trému?
Bál jsem se, abychom si neskákali do řeči, ale jde to. Jen na sebe mrkneme a předáme si slovo.

Už vám někdy zatrnulo?
Když si v hlavě připravuju myšlenku na přerušení hry a v tom se Robert ptá na něco jiného. Pak jsem v úzkých a koktám.

Dokážete si představit, že byste komentoval profesionálně?
Nejsou tady možnosti jako v Americe, kde máte zpomalovačky a můžete kreslit na obrazovku. Ale není to daleko od trenérské práce. Barry Melrose je pořád ve hře jako kouč, i když v televizi ESPN dělá už čtyři roky. Je v kontaktu a kdykoliv může naskočit na trenérskou lavičku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze