Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lener stále věří v Havlátův start na turnaji

31 2003
Pardubice - Když reprezentační kouč Slavomír Lener oznamoval nominaci hokejistů na Pohár České pojišťovny, měl v záloze dva hokejisty, kteří byli stále ještě bez smluv v NHL. Martin Ručinský mezitím podepsal smlouvu s New York Rangers, takže trenérovi zbývá už jenom Martin Havlát, jehož nová dohoda s Ottawou je zatím v nedohlednu. Nastoupí v Pardubicích?

Kdy jste s Martinem Havlátem naposledy hovořil?
S Martinem Havlátem jsem byl v kontaktu naposledy před týdnem. Od té doby je s ním v kontaktu manažer Kusý. Připravujeme všechny podmínky pro to, aby v případě, že nepodepíše smlouvu v NHL, mohl na turnaji nastoupit.

Jaká je tedy podle vás šance, že v Pardubicích bude hrát?
Vidíte na případu Martina Ručinského, že se může situace rychle změnit. S Martinem Ručinským jsem mluvil ještě ve čtvrtek dopoledne. Hráli jsme spolu golf na Karlštejně, vůbec nic nevěděl a večer v restauraci už podepsal smlouvu. Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby mohl Martin Havlát hrát. Je to hráč, který patří ke světové špičce a určitě by týmu pomohl. Ale na případu Martina Ručinského je zřejmé, že se situace může změnit každou minutu.

Jak se vám na prvním tréninku líbil Jiří Šlégr?
Je to hráč, který je zkušený, má něco odehráno a patří ke světové špičce. Každý zápas, který může odehrát, mu bude jenom ku prospěchu. Dohodli jsme se, že odehraje všechny zápasy a věříme, že pomůže on nám, stejně jako my třeba pomůžeme jemu.

V jakém složení nastoupí mužstvo v úterý v Brně proti Rusku?
Tým trénoval v sestavě, v jaké nastoupí v Brně.

A kdo dostane důvěru v brance?
Pokud bude zdráv a všechno bude v pořádku, v Brně nastoupí Petr Franěk.

Kdy došlo ke změně v nominaci a Franěk definitivně nahradil Trvaje?
Jirka Trvaj je nemocný. Nechávali jsme si to na poslední chvíli, ale bere antibiotika. Celý vítkovický tým měl trochu problémy. Ještě v pátek jsem byl s Trvajem v telefonickém spojení, nešlo to, proto ho v sestavě nahradí Petr Franěk.

Na prvním tréninku chyběli zkušení hráči: Patera, Procházka, Moravec a Vlasák z Ruska, Marha z Davosu a Michal Sýkora s Josefem Beránkem z extraligy. Proč?
I vzhledem ke zkušenostem z loňského roku, kdy jsme začali naplno s celou skupinou, už od neděle jsme u některých hráčů volili variantu jejich regenerace. Aby si ještě chvilku odpočinuli od ledu. Loni byli při zápasech zbytečně unavení.

Co očekáváte od úterní konfrontace s Ruskem?
Víme o nich dost, známe hráče, ale nevíme, co čekat od nových trenérů. Známe Jurzinova, víme, jak hraje CSKA, které vede Viktor Tichonov. Ale reprezentace je něco jiného, uvidíme, s čím přijdou. První zápas pro nás bude testem.

Je podle vás dobře, že se s nimi tým ještě před začátkem pardubického turnaje utká?
Máme zápas na víc, i proto jsme pozvali tolik hráčů. Abychom trochu rozložili síly.

Kdy určíte konečnou nominaci na Pohár České pojišťovny?
Nominaci na Českou pojišťovnu určíme po zápase s Ruskem.

Jaký je zdravotní stav týmu?
Zranění jsou, jak drobná, tak vážnější. To je třeba příklad Petra Sýkory. Jeho stav jsme konzultovali, navíc doktor Jan Vanáč je jeho klubový lékař, takže ho dobře zná. Má trochu problémy se zády, ale myslím, že by to mohlo být v pořádku a bude hrát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze