Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lenerovi se omluvili Bříza a Král

1 2003
Pardubice - Dvě zásadní změny v nominaci pro Švédské hokejové hry musel udělat kouč české reprezentace Slavomír Lener. Kvůli bolestivému zranění ruky se omluvil gólman pražské Sparty Petr Bříza, místa v sestavě se pak dobrovolně vzdal třinecký útočník Richard Král. "Richard se podle vlastních slov necítí v nejlepší pohodě, a tak usoudil, že by nebyl pro tým přínosem. Je to od něho férový přístup," vysvětlil Slavomír Lener. Zároveň však připustil, že se tak poněkud snížila Králova šance na účast na MS ve Finsku. Břízu nahradí pardubický brankář Adam Svoboda, dodatečně byl povolán českobudějovický útočník Milan Michálek.

"S Michálkovou nominací na místo třináctého útočníka se počítalo, takže se vlastně posunul o jedno místo. Dalšího útočníka ještě pozveme. Koho? To si necháme projít hlavou," řekl kouč národního týmu v Pardubicích, kde sledoval exhibiční utkání českých a slovenských hvězd.

Podle původních plánů měl pardubický gólman Adam Svoboda odcestovat se svým klubem na zájezd do Japonska. "Taková byla domluva, ale zranění Břízy si vynutilo změnu. "Lékařské vyšetření Břízova prstu bylo jednoznačné," řekl Lener.

"Naštěstí vedení Pardubic bez problémů akceptovalo, že s sebou do Švédska vezmeme Svobodu. Je nám to vůči nim trochu líto, protože jim bereme oporu na klíčovém postu z turnaje v Japonsku. Věřím, že najdou adekvátní náhradu."

"Je to tak, reprezentace se neodmítá," usmíval se Adam Svoboda. Do Japonska se sice těšil, ale teď je rád, že se bude moci poprat o možnost zahrát si na mistrovství světa. "Vůbec jsem se nerozmýšlel. Nároďák je nároďák," uzavřel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze