Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Letci nechtějí dát Erikovi sbohem

12 2001
New York - Generální manažer hokejového klubu Philadelphia Flyers Bob Clarke chce obnovit jednání o budoucnosti útočníka Erika Lindrose, který má statut chráněného volného hráče. Osmadvacetiletý Lindros touží z klubu odejít a kvůli neshodám s vedením Flyers vynechal celou uplynulou sezónu. Clarke se rozhodl, že pokud hráč neprojeví větší ochotu k jednání, nechá jej mimo hru další rok. Generální manažer Flyers se chce v nejbližších dnech sejít s Lindrosovým právním zástupcem Gordonem Kirkem a hokejistovým otcem Carlem, který synovi dělá agenta. "Pokud nezmění názor a dál bude trvat na tom, že chce jen do Toronta, pak ho nechám sedět i v příští sezoně," nechal se slyšet Clarke.

Dalším mužem, který si prý sjednal schůzku s Carlem Lindrosem, je generální manažer Toronta Pat Quinn. Šéf kanadského klubu Bill Watters ale v rozhovoru pro list Toronto Sun uvedl, že o Lindrose nestojí. "Nemáme v plánu žádná jednání s Flyers nebo s jejich hráči," citoval deník jeho slova.

Lindros, jehož kariéru málem ukončila série otřesů mozku, jednal loni ve Philadelphii o nové smlouvě, podle vedení klubu měl však přehnané finanční nároky. Clarke se navíc nepohodl s jeho otcem a odmítl zkušeného útočníka uvolnit jinam. V listopadu se Lindros nechal slyšet, že se "ledy konečně pohnuly" a že možná odejde do Toronta.

V únoru se schylovalo k dohodě mezi kluby, ale nakonec z ní sešlo vinou další neshody mezi Clarkem a Carlem Lindrosem.

Tři dny před vypršením březnové uzávěrky výměn přišel Lindros s prohlášením, že by přijal nabídku také od Detroitu, Washingtonu nebo St. Louis, pokud by ji dostal. Zájem projevil klub ze St. Louis, ale nakonec sáhl po Keithu Tkachukovi z Phoenixu.

Klub, který chce Lindrose získat, musí hráči podle pravidel nabídnout více než Philadelphia, kde by podle posledního návrhu smlouvy z loňského léta bral ročně 8,5 milionu dolarů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze