Řepík po těsné prohře s CSKA: Na konci ty body můžou chybět

Michal Řepík (vlevo) | foto: ČTK

19 2013
Dal gól slovenskému brankáři Rastislavu Staňovi, ale ten nakonec nebyl k ničemu. Z kádru Lva byl totiž Michal Řepík jediný střelec, a tak pražský tým v KHL podlehl CSKA Moskva 1:2. "Je fajn, že ten gól padnul, ale nakonec to k ničemu nepomohlo," říkal hokejový útočník.

Co chybělo k tomu, abyste brali aspoň bod?
Abychom se nenechávali zbytečně vylučovat. A hlavně ve špatný moment, při našich přesilovkách. Ty musíme zlepšit, měli jsme jich dost a nedali jsme v nich nic.

Co těm přesilovkám chybí?
Nevím, možná o trošku víc střel. Hodně kombinujeme a momentálně to nejde. Potřebujeme dát góla a pak se to zase zvedne. Pilujeme přesilovky na tréninku, musíme to vylepšit.

Zápas rozhodl gól CSKA patnáct vteřin po úvodní buly třetí třetiny. Byl to pro vás velký šok?
Určitě nám to nepomohlo, na druhou stranu zbývalo ještě devatenáct minut. To je spousta času na to, abychom něco udělali. Ale v té třetině jsme měli čtyři pět vyloučení. Tak se nedá otáčet zápas.

V O2 areně jste zápas KHL ještě nikdy nevyhráli. To vám tahle hala tak moc nesedí?
Neřekl bych, že nám nesedí. Výsledky tu byly vždycky o gól, o dva. Hrajeme tady proti těžkým soupeřům, zejména v minulé sezoně, když byla výluka. Nehráli jsme špatně, druhou třetinu jsme CSKA přehrávali. Ale musíme se vyvarovat vyloučení.

Berete vysočanskou arénu jako domácí prostředí, když během roku působíte v hale Sparty?
Jo, přišlo asi osm tisíc diváků a fandili. I když jsme v jiné aréně, pořád nejsme někde v Rusku. Jsou tady naši fanoušci. Nemyslím si, že bychom se tady cítili nějak divně.

Prohra s CSKA znamenala třetí porážku v řadě. Nezamotali jste si tím trochu situaci?
Určitě, my jsme si to říkali. Teď hrajeme s týmy z naší konference, potřebujeme získávat body. Hlavně doma, což se nám teď moc nepodařilo. Na konci ty body můžou chybět. V pondělí hrajeme v Praze (s Rigou), chceme naplno bodovat, pak i na tripu v Rusku musíme něco přidat, než bude repre přestávka.

Za CSKA mohl v Praze nastoupit slavný veterán Sergej Fjodorov. Nakonec se to nestalo, ale řešili jste to nějak?
Něco jsme slyšeli. Koukali jsme se ráno na rozbruslení a neviděli jsme ho tam, tak jsme si říkali, že hrát nebude. Moc jsme to neřešili.