Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sekáč sní o NHL a tvrdí: Teď chci udělat všechno proto, aby Lev vyhrál

Ondřej Němec (vlevo) a Jiří Sekáč ze Lva Praha se radují z gólu. | foto: ČTK

17 2014
Hokejisté Lva Praha odletěli do Magnitogorsku, kde v pátek vstoupí do finálové série Kontinentální ligy. Český klub chce Rusům "ukrást" Gagarinův pohár. Jedním ze "zlodějů" bude i útočník Jiří Sekáč. Co je zač tenhle Sekáč?

Kladenský odchovanec hrál za Lva už v Popradu, po přesunu do Prahy se rozehrával i ve Spartě, ovšem v téhle sezoně už je důležitým hráčem pražského celku v KHL. V základní části byl druhý v týmovém bodování i mezi střelci.

Jenže v play-off zatím nedal ani gól. "Člověk to v hlavě má, že se trošku trápí. Čím déle to trvá, tím se to zhoršuje," přiznává 21letý talent. "Věřím, že mi tam ve finále něco spadne."

I když se vám teď tolik nedaří, tak s vámi nejspíš reprezentační kouč Růžička počítá na mistrovství světa. Co vy na to?
Rád bych si tam zahrál. Kdo ne? Ale s panem Růžičkou jsem nebyl v kontaktu. Že o mně takhle mluví, je samozřejmě hezké, ale teď se spíš soustředím na finále.

Dokázal jste si představit před časem, že se tam Lev dostane?
Před sezonou určitě ne. Měli jsme ambice dostat se třeba do druhého kola play-off. Ale teď už finále není až takové překvapení. Když jsem viděl, jakou ten tým má sílu, tak jsem začal věřit tomu, že bychom to mohli uhrát. Navíc nám nahrály výsledky ostatních sérií.

Sekáč o trenérovi

"Kari Jalonen je výborný kouč. Za tu dobu, co tady je, s námi udělal velký kus práce. Jsem spokojený s tím, jak probíhají tréninky, zápasy. Kouč dokáže v danou chvíli vyhodnotit tu situaci správně. Má velkou zásluhu na tom, že jsme tak daleko. A jestli je tvrdý? Každý trenér musí mít respekt, umí si ho sjednat. Občas v kabině zvýší hlas, když neděláme to, co máme."

V čem spočívá největší síla týmu?
Určitě v obraně. Dokážeme se v důležitých okamžicích soustředit, semknout se v jeden tým. Jeden šlape za druhého, blokujeme střely... Máme šanci porazit i Magnitogorsk.

V čem je zase jejich největší síla?
Určitě to není tak, že by měli jenom jeden útok. Nikdy by jeden útok nedotáhl ten tým až do finále. Ale soupeř to bude mít těžké, když se nám podaří eliminovat sílu jejich elitní formace.

Budete se na útok Mozjakin, Zaripov, Kovář nějak speciální připravovat?
My určitě nebudeme hrát žádnou osobku. Máme čtyři výtečné lajny, které je dokážou ubránit.

Nebojíte se, že budou tlaky z vyšších míst na to, aby trofej vyhrál ruský klub?
Je to pořád ruská liga a nebudou chtít, aby si to odvezl tým z jiné země. Bude to hodně náročné, ale nemyslím si, že by to bylo nějak ovlivněné. Třeba že by se rozhodčí zbláznili... Ani jsem se s tím nesetkal, v play-off rozhodčí pískají výborně. Nechávají hru volnější, hokej má náboj.

Lvu možná pomohlo, že ze strany veřejnosti nebyl pod takový tlakem jako třeba Sparta. Souhlasíte?
Nevím, jak to berou ostatní kluci. Já se snažím okolní vlivy nevnímat, snažím se soustředit na hokej než na tlaky z vyšších míst.

Fotogalerie

Jiří Sekáč

Na druhou stranu teď ve finále se zdá, že by mohl padnout i divácký rekord. Už vám lidé píšou o lístky?
Myslím, že zájem bude velký, už mě lidi prosí o vstupenky. Ale je to limitované, musím sehnat lístky hlavně pro rodinu a nejbližší známé.

Těšíte se na O2 arenu?
Bude tam výborná atmosféra. Když se sejdou fanoušci, tak je tam hlučno. Sedačky jsou blíž k ledu, takže to hráči trochu jinak prožívají než tady na Spartě.

Kdyby se Lvu podařilo vyhrát Gagarinův pohár, vy byste pak jel na šampionát, asi by vás vedení těžko udrželo, že?
Každý takový úspěch je pro mou další kariéru určitě plus. Mám sen o NHL, ale jak jsem říkal, teď neřeším nic jiného než Lev. Chci udělat všechno proto, abychom vyhráli celou ligu. Probíhají nějaká jednání, ale agenti se mě teď nesnaží do ničeho tlačit a chtějí, abych se soustředil na hokej.Najdete na iDNES.czmobilní verze