Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pro nás jste mistři, vítali fanoušci stříbrné Lvy po příletu do Prahy

ZKLAMÁNÍ. Hokejisté pražského Lva po sedmém finále KHL na ledě Magnitogorsku. | foto: ČTK

1 2014
Měla to být kouzelná čarodějnická noc. Hokejisté Lva Praha se mohli vracet z ruského Magnitogorsku s Gagarinovým pohárem. Jenže nepovedlo se. Nebo? "Pro nás jste mistři!" vítali fanoušci poražený tým na letišti.

Tisíce lidí se vydaly na Majáles, další tisíce zapíjely "čarodky", kde se dalo. Ale zhruba stovka hokejových příznivců oslavovala první májovou noc symbolicky - láskou. Láskou, ke Lvu Praha.

Český klub se ve své druhé sezoně v Kontinentální hokejové lize dostal jako první neruský tým do finále soutěže a spanilou jízdou v play-off, která skončila těsně pod vrcholem, vyvolal nevídaný zájem veřejnosti.

Petr Vrána

"Nedokážu si představit, co by se dělo, kdybychom ten pohár přivezli. Myslím, že polovina týmu by ani nemohla vylézt z letadla. Asi by to nebylo vůbec pěkný. Je to škoda, ale pro nás je i tohle zážitek. Je to úspěch i tak."

"Pobláznili jsme celé Česko," prohlásil obránce Ondřej Němec po porážce 4:7 v Magnitogorsku. To však ještě netušil, co ho čeká o pár hodin později, kdy speciál s hráči Lva dosedl na třetí terminál ruzyňského letiště.

Fanoušci se scházeli už před půlnocí, před halou byl přistavený klubový autobus a několik limuzín, z nichž vystupovaly pohledné partnerky hráčů.

Uvnitř skandovali příznivci v dresech a se šálami: "Hoši děkujem! Mistři Západu, mistři Západu, mistři Západu!"

Spousta z nich držela vzkazy v češtině i angličtině. Obrovský hukot spustili fanoušci, když uviděli prvního člověka v týmové bundě. Překvapení hokejisté si s nimi plácali, fotili se, podepisovali. Od manželek a přítelkyň každý hráč Lva dostal na krk zlatou fidorku. Ten vzkaz byl jasný: "Pro nás jste mistři!"

"Co na to říct? Fantazie, je vidět, že lidi přijali Lev za svůj. Klobouk dolů za to, co tady předvedli takhle pozdě. Pecka," zářil obránce Němec, který lepší přivítání zažil snad jen v roce 2010, kdy se zlatou partou vracel z mistrovství světa v Německu.

"Je to satisfakce za to, že se nám nepovedlo vyhrát pohár. Chtěl bych fanouškům moc poděkovat, vážíme si toho," řekl kapitán Jiří Novotný.

"Mně osobně to zvedlo náladu. Je to úzasné, nic takového jsem ještě nikdy nezažil," vyprávěl český útočník Petr Vrána.  "Je to trochu smutný, že jsme to nedotáhli, ale pro nás je to i tak velký úspěch."

Pak už se hokejoví Lvi a jejich nejbližší rozjeli zapít sezonu. Tato noc nebyla krátká...Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze