Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrdina Lva: Nikdo nechtěl končit. Byl to nejdůležitější gól v životě

HRDINA. Obránce Nathan Oystrick rozhodl šesté finále KHL v prodloužení. Lev Praha si tak proti Magnitogorsku vynutil sedmý duel. | foto:  Michal Šula, MAFRA

28 2014
Takových branek ve své kariéře moc nedal. Obránce hokejistů pražského Lva Nathan Oystrick si v prodloužení šestého utkání finálové série KHL dojel pro odražený puk a střelou zpoza brankové čáry ho propasíroval za gólmana Magnitogorsku. "Prodloužení je většinou o takových momentech," řekl po utkání šťastný střelec rozhodujícího gólu, díky kterému Lev srovnal v sérii na 3:3. O vítězi soutěže se rozhodne ve středu v Magnitogorsku.

Můžete popsat tu situaci u rozhodujícího gólu?
Nejdřív jsem si myslel, že z toho úniku Zackrisson dal gól. Najednou se však ke mně odrazil puk, tak jsem ho hned napálil na branku. Odrazil se zpátky do hry, nikdo mi nikde nenajížděl, tak jsem ho nastřelil zpět na branku a šťastně se to odrazilo za čáru.

Takže jste jel vlastně oslavovat gól spoluhráče, ale nakonec jste za hrdinu vy.
Přesně tak. Viděl jsem puk za brankovou čárou, začal slavit a hned mě zasypalo dvacet velkých chlápků. Hala propukla v nadšení, byl to krásný moment.

Jak vysoko hodnotíte tento gól ve vaší kariéře?
Díky tomu gólu jsme stále ve hře. Byli jsme jednu branku od konce sezony, naštěstí jsme ji dali my a stále máme šanci na pohár, je to neskutečná euforie. Určitě je můj nejdůležitější.

Kde jste našli síly na takový závěr, když během třetí třetiny bylo vidět, že už vám docházejí?
To přijde samo. Nikdo tady teď ještě nechtěl končit. Člověk to má v hlavě. Najednou se mu něco přepne a má sílu do toho dát ještě něco navíc. Všichni jsme bojovali na maximum.

Čtyři z vašich pěti branek dali obránci, čím si to vysvětlujete?
Útočníci dělají perfektní práci, posílají nám na modrou rychlé přihrávky, a tak máme dostatek času na střelbu. Novotný a Thörnberg celé play-off skvěle cloní před brankou, pak každá střela může skončit gólem.

Koho byl nápad, že shodíte plnovous a necháte si kníry?
Kapitán Novotný namítnul, že musíme něco změnit. Tak jsme do toho šli. Chtěli jsme něco změnit.

Celá série se odvíjí od toho, jak dokážete pokrýt první řadu soupeře. Nebudete se na ně muset v sedmém utkání soustředit ještě pozorněji?
Oni jsou neskutečně nebezpeční. Ale v sedmém utkání nemůžeme hrát jen na jednu řadu. Sedmé zápasy jsou v tomhle hodně specifické, kdokoliv může být hrdina. Všichni musíme předvést ten nejlepší výkon v sezoně, pak máme velkou šanci uspět.

Dokážete si teď představit, že ve středu poletíte zpátky s pohárem?
Na to teď nikdo nemyslí, nechci to vůbec teď komentovat. Budeme hrát naplno a uvidíme, jak to dopadne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze