Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Lva: Takový gól nikomu nepřidá, ale ještě to bude dlouhé

Jiří Novotný ze Lva Praha (vlevo) a Jan Kovář z Magnitogorsku bojují o puk. | foto: Profimedia.cz

22 2014
Když těsně před koncem vyrovnal Magnitogorsk třetí finále KHL na 2:2, už ani kapitán Lva Praha nevěřil, že se nebude prodlužovat. Jenže 23 sekund před koncem rozhodl o výhře domácích Azevedo. "Ukázal, že je velký hráč a daří se mu. Dal důležitý gól," řekl Jiří Novotný.

Cítíte, že tohle může být zlomový moment celé série?
Může to být, ale je to dva jedna. Čeká nás ještě dlouhá cesta. Takový nikomu nepřidá na pohodě, ale bude to ještě hodně dlouhá série.

Trenér Jalonen prohlásil, že to byl váš nejlepší zápas ve finále. Souhlasíte?
Ano, první zápas to nebyli oni, ve druhém zápase ukázali jiný level. Teď jsme zase ukázali svoji kvalitu my. I když se rozhodovalo až na konci, tak jsme byli lepší.

Můžete vůbec hrát ještě lépe?
Nemá cenu se na něco šetřit, je to finále. Sezona za pár dnů skončí, musíme se soustředit na další zápasy. Máme to dobře rozehrané, ve čtvrtek nás čeká důležité utkání. Jestli to bude 3:1, nebo 2:2, tak je to obrovský rozdíl. Když budeme hrát stejně, tak můžeme udělat ten další krok.

Jak vám vyhovuje, že se nehraje každý den?
Jak kdy. Kdybychom zítra hráli a vyhráli, tak bych řekl, že mi to vyhovuje. Ale myslím, že takhle je to lepší. Máme toho plný kecky, myslím, že i oni. Ten den volna je dobrý pro regeneraci. Musíme najít síly na ten čtvrtek, to je nejdůležitější.

Co jste říkal na atmosféru? Lev překonal vlastní divácký rekord.
Už jsem tady hrál minulý rok několikrát, tohle byla nejlepší atmosféra, kterou diváci předvedli. Oprávněně jsme jim dali hokej, který chtějí vidět, i trochu s nervíčkama. Ale to se nedá se nic dělat, hlavně že jsme vyhráli. Všem lidem, kteří přišli, děkujeme. Tohle přesně potřebujeme. Finále KHL se nemusí opakovat každý rok. Doufám, že přijdou i ve čtvrtek.

Vy jste tu zažil i reprezentační zápasy, bylo to teď ještě lepší?
Bylo. Národní tým je jednou za čas. Jak říkám, atmosféra byla neskutečná.

V první třetině jste tam na sebe něco pokřikovali s Janem Kovářem, českým útočníkem ve službách Magnitogorsku. Co se dělo?
Je to jeho hra, je nepříjemnej, ale taky vynikající hokejista. Udělal tam faul na Vehu, tak jsme si to s ním chtěli vyřídit, ale to je play-off. Hraje svou hru, hraje výborně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze