Reportáž skončila 22. 3. 2014 0:11

Lev Praha vs. Donbass Doněck

Druhé čtvrtfinále KHL komentují David Čermák a Michael Bereň.

Lev Praha - Donbass Doněck 3:4 po prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Děkujeme za pozornost! Obdiv patří za toto utkání nejenom aktérům na ledě, ale také fanouškům, kteří vydrželi přes půlnoc.
Utkání skončilo.
126:24
Góly Tak to je rána pro domácí borce - Doněck dal gól a vyhrál 4:3! Lev měl více ze hry, ale stačil jeden protiútok a je konec. Koněv dostal přihrávku mezi kruhy, vystřelil a na brankovišti dorazil puk Běluchin.
125:08
Lvi jsou teď aktivnější, ještě v sobě našli sílu k náporu a chtějí utkání ukončit. Cingel se krásně dostal až do brankoviště, ale sólo nezakončil.
124:00
Birner poprvé dobře vystřelil, trefil však Leightona do hrudi. Podruhé zlomil český útočník při nápřahu hůl.
123:40
Švéd Thörnberg se pokusil o střelu, soupeř mu ji zblokoval. Lvi tak alespoň vybojovali vhazování v útočné třetině.
122:28
Slovenský útočník Matai má ještě zřejmě dost sil. Na levé straně našlápl a od levého mantinelu vyslal na Leightona svižnou střelu. Kanadský gólman udržel puk ve výstroji.
121:10
Domácí se pomalu přesunuli do útočného pásma. Oystrick pálil od modré, brankář Doněcku zasáhl. Puk však jenom vyrazil před sebe, Lvi na odražený kotouč nedosáhli.
120:01
Čtvrté prodloužení začalo.
Za chvíli začne čtvrté prodloužení, tím tedy odstartuje vlastně třetí zápas během večera. Pokud by se nerozhodlo ani v příštích dvaceti minutách, může tento zápas atakovat i nejdelší utkání v historii slavné NHL.
Hokejový maraton už unavil i diváky. Někteří z nich odcházejí, zřejmě aby stihli poslední metro domů. Na druhou stranu pár zvědavců může tento duel nalákat při cestě z pátečních dýchánků.
Už se hrají dva zápasy za sebou. Sledujeme nejdelší zápas v historii KHL. Vypadá to, že se rozhodne až v sobotu...
120:00
Třetí prodloužení skončilo.
118:45
Domácí i přes pokročilý čas zápasu tlačí soupeře v obranném pásmu, ale útočné akce trpí kvůli únavě hráčů.
117:30
Velkou šanci měl i Lev. Útočník Sekáč tečoval puk před bránou, brankář Leighton dobře zasáhl.
116:17
Důležitý moment A hned série dalších šancí před Vehanenem, který už ležel na zádech, ale stejně ho nikdo ze soupeřů nepřekonal. Vypadá to, že snad oba týmy chtějí útočit na rekord v délce utkání KHL.
115:54
Důležitý moment Asi největší šance celého prodloužení. Jakuceňa napřáhl a trefil horní tyč! Teď měli Lvi štěstí, zápas ještě pořád nekončí.
114:26
Klepišovy kličky na soupeře neplatily, Lvi přišli o puk a budou se zase chvíli bránit.
113:31
Důležitý moment Teď Lvi mohli rozhodnout! Sekáč a Klepiš v rychlém sledu pálili na Leightona, ale ten předvádí ve všech částech prodloužení skvělý výkon. Ani tentokrát puk za záda nepustil.
112:30
Ševc znovu zkusil vypálit z ostrého úhlu, tentokrát málem Leightona překvapil. Ale ani z téhle rány gól není.
110:46
Další icing Lvů. Teď už to opravdu není žádná velká podívaná, délka zápasu se na kvalitě hry hodně podepisuje.
109:08
Lev se teď pro změnu brání, podruhé v krátkém úseku vyhodil přes všechny čáry.
108:58
Vhazuje se před brankou domácích.
107:37
Birner to zkusil z velkého úhlu, Leighton by musel hodně chybovat, aby mu tenhle pokus prošel do branky. Nestalo se.
106:38
Oystrick vypálil z mezikruží, ale Leighton byl pozorný a puk schoval mezi betony.
105:16
Doněck dopředu nevymýšlí skoro nic, vypadá to, že čeká jen na ojedinělý protiútok. Naopak Lvi kombinují před brankou soupeře.
104:13
Hráčům na obou stranách puky často odskakují, únava je vidět čím dál víc.
103:20
Oslabení Lev zvládl, už je v plném počtu.
102:30
Důležitý moment Šance pro Lvy přišla v oslabení. Vrána ujížděl po levé straně a tvrdě vystřelil, ale nemířil přesně. Puk proletěl nad brankou.
101:20
Tresty Nepříjemnost pro domácí. Oystrick si jde na dvě minuty sednout na trestnou lavici.
100:55
První minutu třetího prodloužení strávili Lvi ve vlastním obranném pásmu.
100:01
Začalo třetí prodloužení.
100:00
Konec druhého prodloužení.
99:24
Začíná to vypadat, že se dočkáme ještě jednoho prodloužení. A kdo ví, jestli to bude hráčům na rozhodující trefu stačit.
98:15
Klepiš to zkusil z velkého úhlu, ale Leighton byl znovu pozorný. Lvi jsou přece jen dopředu o něco aktivnější než soupeř.
97:13
Tempo už dost opadá, na obou týmech je hodně znát únava. Jak dlouhý asi ještě tenhle "nekonečný" zápas bude?