Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Němec po vyřazení Lva: Dokázali jsme, že se český klub v KHL neztratí

JDE TO ZTUHA. Hokejista Lva Praha Ondřej Němec (vlevo) brání Alexandra Radulova. | foto: ČTK

25 2013
I když prohráli s CSKA Moskva 1:2, jezdili na ledě sparťanské arény dokola a děkovali fanouškům. Skupinka těch nejvěrnějších si hokejisty Lva Praha dokonce vyžádala z kabiny, aby jim fandové ještě jednou a naposledy vyjádřili podporu. Český klub se s KHL loučil se ctí. "Nemáme se za co stydět," řekl obránce Ondřej Němec.

Jaké jsou teď po vyřazení vaše pocity? Převládá zklamání?
Je to zklamání, doufali jsme, že s nimi sehrajeme delší sérii. Myslím, že se nemáme za co stydět. Uhráli jsme čtyři vyrovnaná utkání s dobrým soupeřem. Všichni do toho dali všechno. Já osobně jsem hrdý, že jsem v tomhle týmu mohl hrát. Všichni šlapali, fungovalo to. Škoda.

Byl pondělní čtvrtý zápas nejslabší z celé série?
Hodně vlažně jsme načali první třetinu. Pak už jsme honili výsledek. V celé sérii jsme zklamali v produktivitě, dali jsme za čtyři zápasy šest gólů. To je proti takovému soupeři hodně málo.

Bylo to způsobené jen vaší slabou produktivitou, nebo chytal slovenský brankář Staňa tak dobře?
Chytal výborně, šancí jsme měli dost, ale my jsme chtěli pokračovat na vlně z konce základní části. Šest gólů je prostě málo.

Hrála nějakou roli únava?
Neřekl bych, že to bylo únavou. Síly už v play-off neubývají jako v základní části. Tady je trochu adrenalinu, každý hraje na sto procent. Každý chce dokázat vyhrát. My jsme prohráli, takže je to zklamání.

Ukázalo se, že play-off je přece jen něco jiného než základní část?
Bylo to něco jiného. Soupeři, proti kterým jsme hráli na konci základní části, neměli takovou kvalitu. CSKA jsme si i přáli, protože jsme věděli, že když uhlídáme Radulova, tak tu sérii můžeme zvládnout. Zase dokázal, že je výborný hráč a zápasy dokáže rozhodovat.

Radulova jste ale neuhlídali. Zařídil většinu gólů moskveského týmu.
Nechci říct, že bychom se na něj nějak specializovali, ale chtěli jsme jejich sílu eliminovat tím, že eliminujeme jeho. On i když nebyl vidět, tak připravil důležitý gól a rozhodl.

Jak byste zhodnotil celou sezonu?
Byla to taková houpačka. Byl to supr začátek, pak jsme se trápili a zase se dostali nahoru, i když nás spousta lidí zatracovala. Je škoda, že jsme sérii trochu neprotáhli.

A co říkáte na fanoušky?
Myslím, že lidi si sem cestu našli. Chtěli vidět KHL v Praze, chtěli vidět nejlepší evropskou ligu. Dokázali jsme jim, že se český tým v soutěži neztratí.

Najdete na iDNES.czmobilní verze