Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proč Lev nestačil na CSKA? Chyběl nám někdo jako Radulov, tvrdí hráči

Alexandr Radulov byl jedním z důvodů, proč CSKA Moskva vyřadil z play-off KHL Lva Praha. | foto: Profimedia.cz

26 2013
Čtyři písmena, čtyři zápasy a konec. Pro hokejisty Lva Praha skončilo play-off KHL hodně rychle. Slavný CSKA Moskva je vyřadil z dalších bojů o Gagarinův pohár po výsledku 4:0 na zápasy. "Je to kruté, zklamání. Ale postoupili zaslouženě," shodli se hráči českého klubu.

Slovo "zklamání" zaznělo při rozhovorech se zástupci vyřazeného mužstva nejvíckrát. Druhé nejpoužívanější bylo jméno Alexandra Radulova. Hvězdný útočník ruského klubu se totiž podílel na většině gólů CSKA a byl hlavním strůjcem postupu. Radulov se nenechal rozhodit, vyprovokovat. Z potížisty se proměnil v lídra.

"CSKA jsme si i přáli, protože jsme věděli, že když uhlídáme Radulova, tak tu sérii můžeme zvládnout. Zase dokázal, že je výborný hráč a zápasy dokáže rozhodovat," řekl obránce Ondřej Němec.

"Ten hráč dělá rozdíl. My jsme nikoho takového neměli. U nás nebyl nikdo, kdo by dokázal rozhodnout," tvrdil brankář Tomáš Pöpperle.

Lev - CSKA 0:4

Nejvíc byl ten rozdíl vidět v přesilových hrách. Zatímco pro Lva byly spíše za trest a nikdo nedokázal vymyslet žádnou pořádnou akci, tak Radulov jako generál řídil početní výhody CSKA a dokázal tím zvrátit celou bitvu na stranu armádního klubu.

"Radulov je výjimečná osobnost. V play-off fungoval jako spouštěč pozitivních emocí. Působí na tým nejen na ledě při zápase, ale i na tréninku, při rozbruslení, na střídačce," popisuje trenér pražského týmu Václav Sýkora. "Někdo takový nám chyběl, ale v KHL je víc týmů, které nemají takovou osobnost. My máme hru založenou více na týmovém pojetí," dodává Sýkora.

Kromě "generála" Radulova chyběla pražským Lvům i střelecká produktivita. "Gólman Staňa podal vynikající výkon, ale trochu jsme mu to usnadnili. Nesehráli jsme dobře přesilové hry, měli jsme hodně šancí. Takový gólman, když ty střely vidí, tak je všechny pochytá," vysvětluje kapitán Jiří Novotný.

ÚNIK. Alexandr Radulov z CSKA Moskva prchá s kotoučem, stíhá ho  Petr Vrána z

ÚNIK. Alexandr Radulov z CSKA Moskva prchá s kotoučem, stíhá ho Petr Vrána z týmu Lev Praha.

JDE TO ZTUHA. Hokejista Lva Praha Ondřej Němec (vlevo) brání Alexandra

JDE TO ZTUHA. Hokejista Lva Praha Ondřej Němec (vlevo) brání Alexandra Radulova.

Obránce Jakub Krejčík (vpravo) z Lva Praha atakuje Alexandra Radulova z CSKA

Obránce Jakub Krejčík (vpravo) z Lva Praha atakuje Alexandra Radulova z CSKA Moskva.

Novotný i kouč Sýkora litovali, že se českému nováčkovi nepodařilo jednou vyhrát v Moskvě. "Možná rozhodující moment byl, když jsme byli dvě minuty od vítězství a srovnání stavu na 1:1. Pokud bychom dotáhli druhé utkání do vítězného konce, tak by se tady CSKA hrálo velice špatně," myslí si Sýkora. "Nám už pak chyběly fyzické i psychické síly," uznal trenér Lva.

I když byli všichni zpovídaní z českého týmu po vyřazení zklamaní, přesto zdůrazňovali, že celkově musí hodnotit premiérovou sezonu v KHL pozitivně. "Ten tým se tady skládal nově, takže je play-off úspěch. Mrzí nás, že jsme je nepotrápili víc, ale uvidíme v příští sezoně," řekl kapitán Novotný.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze