Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bylo to trochu nepříjemné, řekl o brzkém začátku Vrána ze Lva

Petr Vrána | foto: Vondrouš RomanČTK

13 2013
Do nedělního "poobědového" zápasu vedl hokejisty Lva Praha při Novotného absenci jako kapitán Petr Vrána. Dal i gól naděje, ale český tým v domácím utkání KHL prohrál s Ufou 2:3. Závěrečný tlak na obrat nestačil. "Je to velká škoda," řekl Vrána.

Na dresu jste měl kapitánské céčko. Byl to pro vás těžší zápas?
Ne vůbec,  nijak jsem to ani nevnímal. Hrajeme pořád naši hru, dělat kapitána v tom týmu nedá moc práce. Všichni kluci jsou profesionálové, takže ani pro mě to nebyl žádný rozdíl.

Jak byste jako kapitán utkání zhodnotil?
Jsme zklamaní, ve třetí třetině jsme nastoupili tak, jak jsme měli hrát od začátku. Bohužel to manko už jsme dohnat nedokázali. S tou energií z třetí třetiny musíme hrát celý zápas. Bylo by to jiné.

Věřili jste po dvou třetinách, že můžete utkání otočit?
My jsme to nevzdali. Řekli jsme si, že musíme najít tu sílu a pozitivní náladu a jít tam s tím, že to otočíme. Bohužel se to nepovedlo.

V pátečním zápase s Čeljabinskem jste dali sedm gólů, teď jste se dvě třetině i přes velké šance nemohli prosadit. Ovlivnilo to psychiku hráčů?
Takhle jsme na to nemysleli. Při těch gólech v pátek jsme měli štěstí, ale zasloužili jsme si je. To štěstí nám prostě v prvních dvou třetinách chybělo.

Začínalo se hodinu po obědě. Hrál nějakou roli i brzký začátek utkání?
Je to trochu znát. Poslední zápas byl od půl osmé, jsou to dva extrémy. Bylo to trošičku nepříjemné, ale všichni už jsme takhle několikrát hráli, je to v podstatě jenom o přípravě.

V týmu působí nový trenér Kari Jalonen. Pozorujete nějaké změny?
Zatím to byly první dva zápasy. Nedá se říct, že bychom vyloženě změnili systém. Spíš je to o zvyku, zapracování se do kolektivu. Uvidíme, až bude pauza a víc času na trénink, jestli se něco změní. Ale zatím jsme nic převratného nedělali jinak. Snažíme se hrát aktivně, všechny čtyři lajny bojují.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze