Báječná série pokračuje. Liberečtí hokejisté doma smetli i Kometu

Liberecký Jan Ordoš skóruje za záda brněnského brankáře Marka Čiliaka. Vlevo obránce Komety Tomáš Bartejs. | foto: ČTK

24 2018
Hokejový Liberec rozjel vítěznou sérii! Před domácím publikem v úterní předehrávce 49. kola extraligy porazil v repríze loňského finále silnou Kometu Brno 6:2 a uštědřil jí nejvyšší porážku v sezoně.

Tři liberecké tříbodové výhry sebou? To tu ještě v tomhle extraligovém ročníku nebylo.

Povstání Bílých Tygrů nejdřív odnesl Litvínov, pak Zlín a teď i Kometa - 9 bodů při impozantním skóre 18:3. „Už nevím, co jiného by nás mělo nakopnout, než takové tři výrazné výhry,“ řekl útočník Jan Ordoš, který stejně jako Martin Bakoš včera vstřelil dva góly.

„Každý zápas se cítím líp a líp, ale hlavní je, že se daří celému týmu a konečně vyhráváme,“ přidal se další mladý forvard Lukáš Jašek, který si včera připsal tři body za gól a dvě asistence. „Klíčem k úspěchu je motat se kolem branky, clonit brankáři a dorážet puky. Dalším klíčovým momentem je, že už nejsme tolik vylučovaní, a tím pádem dostáváme i méně gólů.“

Namlsaní Bílí Tygři začali proti silné Kometě dobře. Už ve 3. minutě si Bakoš po Jelínkově přihrávce najel k levému kruhu a přes obránce přesně vypálil ke vzdálenější tyčce. Hosté však ještě do konce úvodní části zápas otočili. Na 1:1 vyrovnával po parádním sólu Zaťovič a v poslední minutě Vondráček střelou zblízka poslal Kometu do vedení.

Gól do šatny ovšem Liberec nerozhodil a ve druhé části si domácí tým vzal vedení zpátky. Ve 26. minutě se po důrazné hře třetí lajny před brankou zblízka trefil Redenbach. A za 76 vteřin šli Tygři do vedení 3:2 - Ordoš vzal puk v mezikruží a přesným švihem trefil růžek Čiliakovy branky. V úplném závěru střední části mohl po rychlé kombinaci zvýšit Pyrochta, ale nastřelil tyčku!

Třetí část začal Liberec velkým tlakem, který korunoval čtvrtým gólem. Bakoš se po střele Krenželoka prosadil zblízka dorážkou do prázdné branky. Na 5:2 dával šikovnou tečí Jašek a Ordoš svým druhým gólem v závěru stanovil konečný výsledek.

Bílí Tygři se v tabulce posunuli na jedenácté místo, na desítku už ztrácejí pouhý bod. A od šesté Olomouce, která dorazí do Liberce v pátek, je dělí jen pět bodů.

Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin Nečas

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost