Jaroslav Kudrna v utkání české extraligy

Jaroslav Kudrna v utkání české extraligy | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Ty tři góly jsme si vstřelili sami, láteřil liberecký útočník Kudrna

• 1
Turku (Od zpravodaje MF DNES) - Hokejisté Liberce zahájili dvojzápas European Trophy ve Finsku prohrou. V Turku doplatili na katastrofální úvod a místnímu týmu TPS podlehli 2:5. "Musíme co nejdéle udržet bezbrankový stav, jinak Finové začnou dominovat," říkal před utkáním liberecký trenér Marian Jelínek a nabádal hráče, aby si dali pozor na drtivý nástup domácích. Jakoby ho však nikdo neposlouchal.

Bílým Tygrům se však stalo přesně to, co nechtěli. Už v šesté minutě Pince v liberecké kleci po zaváhání obrany překonal dorážkou Locke. A za pouhých 22 vteřin už Tygři prohrávali 0:2. Tím ovšem pohroma neskončila: o chvíli později domácí odskočili už na tři góly!

Špatný úvod přiměl trenéry ke změně v brance a v čase 7:26 se do ní místo Marka Pince postavil Tomáš Vošvrda. "Ty tři góly jsme si vstřelili v podstatě sami, padly po dorážkách a individuálních chybách.

Vůbec jsme Pincákovi nepomohli," láteřil liberecký útočník Jaroslav Kudrna. "Doufal jsem, že Finy překvapíme, ale bohužel jsme vůbec nezvládli první třetinu."

Tygři se pak snažili o zvrat. V závěru první části snížil Vantuch zblízka na 1:3 a Urban ve druhé třetině ve dvojnásobné přesilovce vstřelil kontaktní gól. Liberečtí měli i další šance, ale nevyužili je a soupeř je v přesilovce potrestal.

Pátý gól dali domácí v závěru do prázdné branky. "Od druhé části jsme měli chvílemi navrch a ve třetí jsme do toho kopli, ale bohužel to nestačilo," litoval Kudrna.

Těžko říct, jak by včerejší utkání vypadalo, kdyby byl s týmem kapitán Petr Nedvěd, který čtyřmi asistencemi zařídil úterní výhru nad švýcarským Fribourgem. Nedvěd však dal přednost domácí přípravě.

Zápas v Turku se hrál v místní HK Areně s kapacitou téměř 12 tisíc míst, která už třikrát hostila souboje mistrovství světa. V hledišti však byla skromnější návštěva: 2112 lidí.

V tabulce European Trophy zůstal Liberec po dvou utkáních na třech bodech. V sobotu od 16 hodin našeho času čeká svěřence kouče Jelínka zápas v Tampere.