48. kolo extraligy

Utkání komentuje Martin Sedlák

LIBEREC - SLAVIA 4:3 (0:0, 4:3, 0:0), Konec utkání.
60:00
Konec utkání. Liberec dokázal v poslední minutě již udržet kotouč a hru daleko od svého brankáře a nepustil Slavii do žádné šance. Po přestřelce ve druhé třetině tedy vítězí.
59:07
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu a slávistický trenér Růžička si vzal oddechový čas. Franěk se vrátil do branky.
58:37
Franěk odjíždí na střídačku a Slavia zkouší power-play.
57:29
Domácí spoléhají na rychlé brejky a jeden z nich jim málem vyšel. Ve středním pásmu se u mantinelu prodral přes Nováka Kotalík, ale přečíslení řešil nakonec střelou, se kterou si Franěk poradil.
56:54
Nahození Supa od modré tečoval šikovně před brankou Beránek, ale Hnilička reflexivně betonem vyrazil do rohu.
55:17
Znovu zahrozili slávisté. Sup si opět vylámal zuby na skvělém Hniličkovi.
54:38
Šance domácích, ale střela Podkonického z bezprostřední blízkosti končí ve Fraňkově lapačce.
Utkání sleduje 4 896 diváků.
51:13
Šance na obou stranách. Nejprve se do přečíslení dostali domácí, ale v rozhodující chvíli volil místo střely Rozsíval přihrávku, kterou obrana Slavie zblokovala a z následného protiútoku po přihrávce Stümpela střílel Tomica, ale domácí podržel dalším výborným zákrokem Hnilička.
49:49
Tlak Slavie sílí a hraje se častěji na polovině domácích. Tentokrát měl Hnilička plno práce s prudkou přízemní střelou Vlasáka, ale pravým betonem jí dokázal zneškodnit.
48:02
Šanci na vyrovnání měl Tomica, když se ocitl v ideální pozici mezi kruhy, ale jeho střelu zápěstím chytil Hnilička efektně do lapačky.
47:17
Překvapivou a chytrou střelu libereckého Tomajka Franěk s námahou vyrazil ramenem až do ochranné sítě za brankou.
45:53
Opět zahrozil první liberecký útok. Vrbata poslal do brejku Nedorosta, jeho pokus ale Franěk vyrazil a poté obránci Slavie odpálili puk do bezpečí.
43:58
Z nenapádné akce se do samostatného úniku dostal hostující Pálffy. Jel osamocen na Hniličku, ale ten jeho střelu lapačkou vyrazil a k následné dorážce se nikdo z hostujích nedostal.
42:01
Narozdíl od druhé třetiny se nyní v úvodu hraje opatrný hokej, bez vážnějších šancí.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny.
38:08
Domácí jsou kompletní a hraje se tedy v plném poštu na obou stranách.
37:49
Další obrovská šance Liberce v oslabení. Za vyhozeným pukem dojížděl domácí Nedorost, vydal se za ní i brankář Franěk, který se ho snažil vyhodit, ale trefil právě jen Nedorosta, který z úhlu trefil tyčku hostující branky.
36:08
Slavia snižuje na 4:3 z pohledu domácích. Po zmatku před Hniličkou se nejlépe orientoval Kopecký, posunul puk Vondrkovi, který střelou k tyči snižuje na rozdíl jediné branky. Navíc po šarvátce, která se strhla hned po gólu se do sebe pustili Vondrka s Ratajem a oba odjeli na trestnou lavici. Vondrka na dvě minuty za hrubost a Rataj na 2+2 minuty za hrubost - Slavia tedy hraje přesilovou hru.
34:54
Liberec zvyšuje na 4:2. Hosté uzamkli Liberec v útočném pásmu, ale chybovali v rozehrávce, Vaic vyslal do brejku Podkonického, jenž samostaný nájezd na Fraňka zakončil bezchybnou kličkou do bekhendu a gólem.
33:49
Slavia může vyrovnat v přesilové hře. Za nedovolené bránění je vyloučen Rozsíval.
31:57
Liberec jde potřetí do vedení - 3:2. Hned po návratu Čermáka z trestné lavice, vyslal domácí útočník do brejku Vrbatu, který najel z pravé strany do pásma a tvrdou střelou pod břevno nedal Fraňkovi žádnou šanci.
29:46
Vyloučení na obou stranách. Za domácí odjel na trestnou lavici za nedovolené bránění Čermák, za hosty dostal menší trest za hrubost Kopecký.
29:11
A znovu je vyrovnáno - 2:2. Slávista Beránek vybojoval puk v rohu útočného pásma, prudkou přihrávkou našel před brankou nikým nekrytého Supa, který pod padajícím Hniličkou zasunul puk do branky.
26:36
Liberec znovu vede - 2:1. Výborné střídání druhé liberecké formace nejdříve vyústilo v přečíslení dva na jednoho, ale Rataj pálil vedle. Vzápětí se však znovu dostal před Fraňka, jeho střelu slávistický brankář vyrazil, ale proti následné dorážce Tomajka již neměl šanci.
25:11
Je vyrovnáno - 1:1. Po obléhaní liberecké branky se puk dostal na levou stranu ke Špačkovi na jehož tvrdou střelu Hnilička nestačil zareagovat. Asistenci si připisuje Tomica.
22:46
Liberec vede 1:0. Dvojice Vrbara - Nedorost se dostala do přečíslení dva na jednoho, zprava poslal prvně jmenovaný křížnou přihrávku a Nedorostova střela z první skončila až za zády bezmocného Fraňka.
21:57
Šance domácích. Před hostující branku si zprava nabruslil Leoš Čermák, ale Franěk si včas lehl na led a Čermákovu střelu po ledě stačil zneškodnit.