Momentka z utkání play-out mezi Libercem (v tmavém) a Kometou Brno.

Momentka z utkání play-out mezi Libercem (v tmavém) a Kometou Brno. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

V liberecké aréně ožil duch play-off. Tygři mocně stíhají Vary

• 1
Hokejisté Liberce by se na poslední chvíli přece jen mohli vyhnout baráži. V nedělním třetím utkání play-out porazili doma Kometu Brno 2:0 a náskok Karlových Varů snížili na pouhé dva body.

"Jsem vděčný, že ještě máme o co hrát. Je jen na nás, jak si s tím poradíme," řekl asistent libereckého trenéra Milan Černý. "Chtěl bych ocenit diváky, výrazně nám pomohli k vítězství nad Brnem.

Všichni hráči se vydali do posledních sil." V liberecké aréně panovala báječná atmosféra, jako kdyby Bílí Tygři nehráli o záchranu, ale o titul.

Nabídka vstupenek za pouhých 50 korun zafungovala, do hlediště usedlo 5560 diváků, jedna z nejvyšších návštěv sezony. A bylo to hlučné publikum, které hokejisty Liberce hnalo dopředu skandovaným potleskem.

V úporné bitvě čekali fanoušci na gól velice dlouho. Liberec díky obětavé hře ve druhé třetině přežil čtyřminutové oslabení při vyloučení Dudy. A ve 38. minutě udeřil: v signalizované početní výhodě se zblízka trefil sváteční střelec obránce Výtisk. Svou branku oslavil divokým hopsáním po ledě. "Byl to můj první gól v sezoně, schovával jsem si ho na horší časy," usmíval se Výtisk.

V závěrečné části Liberec tlačil, ale výhru si definitivně pojistil až pět minut před koncem, kdy po křížné Duškově přihrávce zblízka skóroval domácí kapitán Nedvěd.

"Bylo to strašně ubojované, jsme rádi i kvůli divákům, kterých přišlo hodně," uvedl Výtisk.

V závěru hráli hosté bez brankáře proti čtyřem, ale skvělý Schwarz Tygry podržel. "Měl jsem i štěstí, v závěru první třetiny po našem nedorozumění málem Brno dávalo do prázdné branky. Jsou to strašně důležité body, teď máme vše ve svých rukou," řekl Marek Schwarz.

Na informačním pásu nad ledem při jiných zápasech běží výsledky z ostatních stadionů. V neděli to bylo jinak. Výsledek druhého důležitého zápasu play-out mezi Karlovými Vary a Chomutovem pořadatelé fanouškům dlouho tajili.

Vary doma překvapivě podlehly poslednímu týmu 5:6 a jejich náskok před Libercem se tím snížil na pouhé dva body.

Do konce nadstavbové části zbývají už jen tři zápasy. A hned ten další může být klíčový. Liberec v něm v pátek hostí Karlovy Vary a v případě výhry se posune v tabulce před ně. Bílí Tygři by se tak přece jen ještě mohli vyhnout baráži o záchranu nejvyšší soutěže. "Bude to nejdůležitější zápas v sezoně, musíme se na něj pořádně připravit," nabádá brankář Schwarz.