Liberec zvýšil svůj náskok na čtyři body

5 2001
Praha - Hokejisté Liberce porazili v dnešním zápasu 23. kola první hokejové ligy Rosice 5:2 a pojistili si tak své postavení na prvním místě tabulky. Druhá Jihlava totiž prohrála v Třebíči 2:5 a před svým dnešním soupeřem už má náskok jen bodu, na Liberec pak ztrácí čtyři body.

Liberečtí hokejisté se v první třetině kromě jedné branky z přesilovky výrazněji neprosadili. Soupeře začali přehrávat až od druhého poločasu. V dresu Liberce se střelecky zaskvěl Musil, autor tří branek.

Na páté místo se probojovali hráči Opavy, přestože prohráli v Chomutově 3:4 po prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v oslabení Šíp. K postupu Opavě ale stačil i jeden bod, neboť Kadaň prohrála v Prostějově 0:1 a klesla na šesté místo. Tři body zajistil Hanákům jedinou brankou zápasu Šakara na začátku druhé poloviny utkání. Domácí gólman Maláč vychytal potřetí za sebou v domácím prostředí nulu.

Liberec - Rosice 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 27., 38. a 46. Musil, 4. Vála, 43. Rozsíval - 47. Bělohlávek, 53. Buďa. Rozhodčí: Chlupsa - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

Šumperk - Ytong Brno 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 2. Prokop, 3. D. Tomášek - 7. M. Čech, 51. Belica, 65. F. Čech. Rozhodčí: Jeřábek - Lipina, Vrdlovec. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 450.

Chomutov - Opava 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky: 45. a 54. Jeslínek, 47. Filip, 64. Šíp - 14. Sochorek, 28. Brančík, 54. Mikšan. Rozhodčí: Fiala - Bertlík, Mašek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 1100.

Kometa Brno - Beroun 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 53. Mošna, 58. Maleček, 60. Halinský. Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7. Diváci: 537.

Prostějov - Kadaň 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 32. Šakarov. Rozhodčí: Skoupý - Dědek, Dřínovský. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 2000.

Třebíč - Jihlava 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Branky: 3. Kříž, 15. Oliva, 22. Kaňka, 30. Beroun, 30. Ševčík - 24. Ritnauer, 35. Hlouch. Rozhodčí: Kubeš - Kindl, Mergl. Vyloučení: 5:4, navíc Beroun (Třebíč) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4250.

Písek - Ústí nad Labem 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Branky: 1. Kocar, 16. Pindiak, 42. Kořánek - 27. Hubáček, 29. Morvay, 36. Patzenhauer, 44. Netík. Rozhodčí: Vlček - Holub, Kabourek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 950.

1. Liberec 23 14 1 5 1 2 91:43 50
2. Jihlava 23 15 0 1 0 7 77:51 46
3. Třebíč 23 13 1 3 1 5 66:43 45
4. Chomutov 23 12 2 2 0 7 84:62 42
5. Opava 23 10 2 3 1 7 76:72 38
6. Kadaň 23 10 1 3 2 7 63:53 37
7. Prostějov 22 10 0 0 1 11 66:66 31
8. Ytong Brno 23 9 1 1 1 11 70:72 31