Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentaci si Bulíř užil, teď chce postup v Lize mistrů

Liberecký Michal Bulíř se snaží přejít před jednoho z pardubických obránců | foto: ČTK

8 2016
Třetí zápas během čtyř dnů čeká útočníka Michala Bulíře. O víkendu dvakrát nastoupil v dresu české reprezentace na Karjala Cupu ve Finsku, v úterý absolvuje s Bílými Tygry Liberec důležitou bitvu v Lize mistrů na ledě Vítkovic.

„Na náročný program se nechci vymlouvat. V zápase Ligy mistrů se rozhodně nebudu šetřit,“ říká 25letý hokejista, který už v pondělí dopoledne znovu trénoval s Bílými Tygry.

Při své premiéře v reprezentaci jste s českým týmem skončil druhý na Karjala Cupu. Jak tuhle zkušenost hodnotíte?
Užil jsem si to na sto procent. Jsem rád, že jsem se mohl podívat na takový turnaj. Byl to jiný hokej, o úroveň výš než tady u nás. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Druhé místo je pěkné, i když mohlo být první. Škoda prohraného posledního zápasu s Ruskem.

Byl to z extraligy velký skok?
Od prvního zápasu s Finskem jsem nevěděl, co mám čekat. Bylo mi jasné, že všechno bude rychlejší než u nás, a to se taky potvrdilo. Když máte puk, hned je u vás nějaký hráč, není moc času. V druhém zápasu proti Rusku to z mé strany už bylo lepší.

Jaké to bylo vstoupit poprvé do kabiny národního týmu?
S hodně kluky z reprezentace se znám, v tom žádný problém nebyl. Ale když přijdete do kabiny, hned to na vás zapůsobí. Uvědomíte si, že nejde o klub, ale o národ, o reprezentaci republiky. Celkově to byl super zážitek.

Říkal vám kouč Jandač něco k vaší budoucnosti v reprezentaci?
Osobně jsem s turnajem docela spokojený. S Ruskem jsem měl příležitost dát gól, ale bohužel se mi to nepovedlo. Uvidíme, jak to bude dál. Trenér říkal, že chce vyzkoušet i jiné hráče a jiné varianty. Další reprezentační akce je za měsíc.

Jak zatím hodnotíte svou sezonu v Liberci? Trenér Pešán si od vás hodně slibuje a staví vás do elitních formací.
Osobně se mi ze začátku dařilo, pravidelně jsem bodoval a byl jsem nahoře v kanadském bodování. Pak zase přišla série bez gólů a bodů. Z týmového hlediska naopak náš začátek nebyl výrazný, ale postupem času si hra sedla a v tabulce jsme šli nahoru. Podstatné je, že tým začal šlapat a potvrzujeme hru, kterou chceme hrát.

Teď vás ovšem čeká zápas Ligy mistrů ve Vítkovicích. Jak moc vás láká poprvé v historii postoupit do čtvrtfinále Ligy mistrů?
Když jsme to dotáhli takhle daleko, chceme rozhodně postoupit. Dostat se mezi osmičku nejlepších by pro nás bylo skvělé. Domácí zápas jsme vyhráli 1:0, což je ošidný výsledek. Pořád ale máme náskok a ve Vítkovicích si ho budeme chtít pohlídat a postoupit.

Dá se výsledek 1:0 vůbec hlídat?
Určitě nejedeme do Vítkovic s tím, že se zatáhneme a budeme čekat, co soupeř udělá. Budeme chtít hrát svou aktivní hru a dostat domácí pod tlak. V Lize mistrů se hraje na skóre a zatím vedeme jen o jeden gól, což v hokeji vůbec nic neznamená.

Jak fyzicky zvládnete Ligu mistrů po dvou zápasech za reprezentaci?
Je pravda, že to pro mě bylo náročné. Proti Finsku jsme hráli v sobotu odpoledne, proti Rusku v neděli v poledne, takže mezi zápasy neuplynulo ani 24 hodin a nebyl pořádně čas na regeneraci, k tomu se pak ještě přidalo cestování z Finska. Ale nechci se na to vymlouvat. V zápase Ligy mistrů se rozhodně nebudu šetřit.Najdete na iDNES.czmobilní verze