Liberečtí tygři si dělají z arény pevnost

Liberec - České Budějovice, domácí Harant (vespod) bojuje s Kuchejdou. - Tomáš Harant z Liberce (vpravo) a David Kuchejda z Českých Budějovic . | foto: ČTK

28 2008
Od nástupu nového kouče Filipa Pešána vyslal Liberec jasný signál ostatním týmům: Tipsport aréna je znovu nedobytná pevnost jako v minulosti.

Ze čtyř posledních domácích utkání vytěžili Bílí Tygři plný počet 12 bodů. A dnes hrají opět na vlastním ledě – ve 27. kole extraligy hostí od 18.30 celek Kladna.

"Máme fantastickou diváckou kulisu, která pomáhá i k tomu, že nasazení a koncentrace hráčů je stoprocentní až do konce zápasu," říká Filip Pešán k domácí atmosféře.

To se plně potvrdilo ve středu večer, kdy Bílí Tygři díky Pletkově brance v půlce třetí třetiny udolali České Budějovice 3:2. "V zápase jsem měl dost šancí, ale nedal je. Ještěže ta moje trefa byla vítězná," oddechl si Václav Pletka.

Bílí Tygři vyhráli šest z devíti posledních zápasů, do první šestky zaručující přímý postup do play-off se však zatím neprokousali.
Po výhře nad Budějovicemi se alespoň z dvanáctého místa dostali na deváté.

"Tabulka je hrozně vyrovnaná. I když třikrát vyhrajete, tak jste pořád desátí a pak najednou prohrajete a jste skoro poslední, což je hodně psychicky těžké. Proto je každá výhra nesmírně cenná," říká útočník Václav Pletka.

Velkou postavou posledního zápasu byl brankář Michal Fikrt, který nahradil nemocného Milana Hniličku. Právě díky němu nedostali Liberečtí víc než dva góly. Fikrt si připsal 46 úspěšných zákroků a svůj tým podržel ve druhé a třetí třetině, kdy Tygři čelili náporu hostů.
"Měl jsem prostě den," usmíval se Fikrt. "Puk lítal kolem branky a kolikrát jsem ani nevěděl, kde přesně je. Přálo mi štěstí."

Dnes se ovšem musí Bílí Tygři koncentrovat na další domácí zápas, který potřebují zvládnout. Kladnu se venku nedaří, z 11 zápasů vytěžilo jen devět bodů. Naposledy se Kladenští radovali na soupeřově ledě v polovině října po prodloužení v Třinci.

V Liberci však Kladno v prvním kole vyhrálo a zvítězilo i v utkání na vlastním ledě. "Změníme oproti těm zápasům taktiku. Musíme si dát pozor na oslabení. Naše disciplína může ten zápas hodně ovlivnit," uvědomuje si liberecký kouč Pešán.

Kromě dlouhodobě zraněného obránce Dernera jsou mimo hru brankář Hnilička, který má virózu, a nově také Pabiška. V neděli hrají Tygři na ledě Sparty.