Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lidé se bouří, lístky na hokej nedostali

Aréna Sazka - Podoba budoucí Arény Sazka, která vyrůstá na pomezí Vysočan a Libně v Praze. (21. října 2003) | foto: Sazka

30 2003
Praha, Mnichov - Davy hokejových fanoušků běsní. Lidé nedostali lístky na jarní šampionát v Praze, jež si písemně rezervovali. Chystají žaloby a petice. Zoufalost, bezmoc i vztek cloumá spoustou hokejových příznivců v Česku, ale i v cizině. Přes padesát tisíc jich v létě na výzvu pořadatelů poslalo písemnou žádost o rezervaci vstupenek na mistrovství světa v Praze a Ostravě. Nadarmo.

Drtivá většina uvidí nejpřitažlivější zápasy jen v televizi.

Společnost Sazka, jež se na podzim stala distributorem lístků, nebrala při internetovém prodeji na předchozí objednávky žádný ohled.

„Potvrdili přijetí rezervace a oznámili, že mě během srpna vyzvou k zaplacení,“ napsal do MF DNES Jiří Jansa z Mnichova. „To vše se během několika týdnů proměnilo ve slib sňatkového podvodníka.“

Na stránkách iDNES se to hemží zhrzenými ohlasy. Volají po žalobách a plánují protestní petice. Pranýřují Sazku. Ta se však brání. „Proč se nepřihlíželo k rezervacím? Asi by s vyřízením takového množství byl technický problém, ale nebyla to naše věc. Musíte si zavolat na hokejový svaz,“ řekla Stanislava Doubravová, mluvčí Sazky.

Chcete lístky?

Na www.sazkaticket.cz koupíte zbylé
lístky na méně atraktivní zápasy
Na telefonu 262 121 122 budou v
lednu vyřizovány žádosti firem
V lednu a v březnu se do prodeje dostanou vrácené a nezaplacené vstupenky

Šéf organizačního výboru šampionátu Zbyněk Kusý i tisková mluvčí Michaela Drobná však v pondělí odpoledne měli vypnutý mobil. Chtěli jste na vlastní oči vidět utkání české reprezentace? Nebo boje o medaile? Pokud jste neuspěli v internetové štvanici 22. prosince, máte chabou naději.

Sazka před Vánocemi zažila hokejovou hysterii. „Na náš server se ráno v sedm hodin připojilo přes sto tisíc lidí najednou. Byl přetížený, ale ani na chvíli nezkolaboval,“ tvrdí Doubravová. „Prodaly se statisíce lístků. Za ten den jsme navíc zaznamenali asi pětatřicet tisíc telefonátů.“ „Půl hodiny jsem se marně snažil získat aspoň jednu vstupenku. Telefonoval jsem. Zbytečně,“ zlobil se neúspěšný zájemce Jiří Jansa z Německa.

A s ním mnoho dalších.

Jen ti nejtrpělivější a nejšťastnější se na adrese www.sazkaticket.cz „proklikali“ k vytouženým lístkům v ceně od 330 do 6500 korun. „Dostali jsme jich od svazu omezené množství. Ani čtyřnásobná kapacita arény by na některé zápasy nestačila,“ říká mluvčí Sazky. „Nikdo si na jednu e-mailovou adresu nemohl koupit víc než deset vstupenek, aby se nenahrávalo překupníkům.“

Do hlediště stále ještě budované pražské haly by se mělo vejít nejméně 17 tisíc diváků. Jenže na internetu bylo k mání jen něco přes devět tisíc míst. Zbývající sedačky zabrali obchodní partneři svazu, zahraniční cestovní kanceláře, mezinárodní federace IIHF, novináři a členové českých hokejových klubů.

Stále to nevzdáváte? Pořiďte si přes internet vstupenky na některou z méně atraktivních partií. Není to pro vás útěcha? Počkejte si na lístky, které jejich současní majitelé vrátí nebo za ně ve stanovené lhůtě nezaplatí.

Těch však bude v lednu a pak v březnu vskutku pomálu.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze