Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lidé stále shánějí lístky na hokej

3 2004
Ostrava - Mnozí ostravští Slováci vůbec neměli v úmyslu sledovat hokejový šampionát ve sportovní hale. Nadšení slovenských fanoušků je ale zvedlo ze židlí tak, že na poslední chvíli začali shánět lístky. Jejich šance jsou však mizivé. „Doma u televize je to přece pohodlnější,“ říkal si ještě na začátku mistrovství světa pětačtyřicetiletý Slovák i jeho dvě dospělé děti, přestože bydlí blízko ČEZ Arény.

Teprve v posledních dnech změnili názor a věnovali spoustu času shánění legálních vstupenek alespoň na jediný zápas slovenského týmu. Marně.

„Všechny nás strhla ta bouřlivá atmosféra v ČEZ Aréně. Vzala jsem si v práci volno, abych mohla hlídat vnučku dceři, která shání lístky. Jednou už to vypadalo nadějně. Málem jsme měli vstupenky pro sebe i pro příbuzné ze Slovenska, kteří po nich strašně touží. Ale než manžel doběhl za dcerou k terminálu s penězi, už byly pryč. Všichni jsme z toho zklamaní,“ líčí matka rodiny, která si nepřeje zveřejnit jméno.

Zájemci o vstupenky na zápas slovenského týmu stále telefonují i na bezplatnou informační telefonní linku 800 109 111, která v Městském informačním centru Ostrava funguje výhradně po dobu šampionátu.

„Bohužel, lístky na pondělní utkání Slováků jsou už vyprodané. Volné jsou ale ještě vstupenky na zápas Finsko-Rusko,“ uvedla v neděli odpoledne pracovnice informační linky.

„Slovenských fanoušků přijelo do Ostravy hodně a jsou fakt úžasní. Včera například vytvořili svému týmu několikametrový špalír od vchodových dveří z hotelu až k autobusu, kterým sportovci odjížděli do haly na odpolední zápas,“ líčí Lenka Gulašiová, mluvčí hotelu Atom, kde jsou slovenští hokejisté i hráči dalších zahraničních týmů ubytovaní.

Dodala, že v sobotu, kdy měli slovenští hokejisté volno, se někteří konečně dočkali toho, o čem snili od příjezdu do Ostravy: se svolením trenéra si objednali vepřo-knedlo-zelo.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze